Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fejős tehenet akarpk tartani...

Fejős tehenet akarpk tartani (8-10 db) akik ezt csinálják vagy csinálták h megéri e?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg ilyen kicsibe, mert olyan túltermelés, és nyomott árak vannak, hogy talán a támogatással és a borjakkal lehet egy kis hasznot összehozni. Inkább bikákat hizlalj. Azokon van szép haszon, és nem nagy befektetés kell hozzá. A tejtermelésnek már nagyon szigorú feltételei vannak, és sokba kerül a fejőgép, tartályok, hűtés stb.
2016. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megérni megéri, ha van nagy kerted kutad tiszta vízzel csalàdod aki segìt mtz 50esed legalàbb epàr ember aki olcsón eljön napszàmba de jól dolgozik. Mi úgy csinàljuk keresztapàmék 4en csinàljàk főként én alkalmanként besegìtek , unoka hugom falubeli pasival jàr ő is besegìt van egy emberünk reggel este jön italért cigarettàért ételért benéz segíteni. Unoka öcsém fél nyarat àtkaszàlja unoka hugom szüri porciózza hàzhoz szàllìtja a tejet keresztapàm keresztanyàm unoka öcsém fejnek vagy ha ott vagyok akkor én ..Gabonàt vesszük inkàbb, takarmàny krumplit azt kapjuk. Nyàron csordàn vannak kint (falusi csorda) de melegben 2óràra,vannak lekötve éjszaka mennek ki a kertre...ellés előtt( ha nem sikerűl télen kora tavasszal elletni) akkor ők is a kertre jàrnak legelni. Kert vàltva,legeltetve locsolva....Van helyben egy csalàdi gazdasàg feldolguott tejtermékkel piacolnak keveset adnak de sok tejet felvàsárolnak, hàzhoz szàllìtàsnal 180ft ért adjuk
2016. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pl veszek 10 választási kis bikát mennyi idő még megfordúl a pánzem????
2016. ápr. 24. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja borjú ..tehenet max 12 éves koràig tartjuk, Mt hf-mt teheneket kisebb borjút adó húshasznu spermàval rakatjuk be. Bika borjú 1hetesen màr ott sincs, volt nem rég 2 iker ellésünk na az haszon...üszö borjú neveléssel rá....unk 3ból 1 sikerült egynek megtapostàk a tőgyét:(.
2016. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
minden féle képpen bele fektetem a pénzzem a marhába csak még az a kérdés h fejős tehén vagy bikák. segitséget azt sok helyről kapnék, csak a kérdés h mibe kezdjek. ti sokkal foglalkoztok???
2016. ápr. 24. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 6 fejős 2előhasu na de abból àtlag 5 fejődik.
2016. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!