Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ujszulott kiscsibe labai...

Happytheeverafter kérdése:

Ujszulott kiscsibe labai nagyon szetallnak, annyira, hogy nem tud rendesen jarni. Mit lehet tenni, valakinek nincs tapasztalata ilyesmivel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
sziasztok, nemreg keltek ki a kiscibeink, keltetobol, nem termeszetesen. 18 egeszseges, egynek van csak baj a labaval. Mar az elso naptol nagyon szetalnak a labai, olyan mintha hason fekudne, pont mont egy beka mikor kinyujtja a labait. Lehet segiteni tajta valamit? Valahol a neten azt olvastam, hogy ossze kell kotni, ugy 4 cm-es tavolsagban a labait es ugy kell hagyni ket napig, de felek, hogy csak roszabb lenne, esetleg feldagadnak a labai es/vagy nem tudna enni.

2016. máj. 9. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
De kis cuki lehet így is. Szerintem ha összekötnéd felhorzsolódna a kis bőre a lábon.
2016. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:)) igen, de igy nem tud labraallni...
2016. máj. 9. 21:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nem próbálod meg az összekötözést akkor magától nem fog helyre jönni és elpusztul, szóval adj neki egy esélyt és kösd össze
2016. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Lehet az jó lenne, hogy bebugyolálod a kis lábait külön külön előbb a gyógyszertárban is kapható öntapadós kötszerrel.


Majd az így védett lábacskát összekötteted valami puhával.

2016. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Első, egy állat szenvedése rohadtul nem cukiság. Pár nap es elhullik. A döglött csibe meg plane nem cukiság. Kérdező, nyugodtan kösd össze a lábait, ahogy irtad, nem fogja kidorzsolni a lábát a semmi, így legalább kap egy esélyt.
2016. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

"Első, egy állat szenvedése rohadtul nem cukiság."


Képzelődsz, ha neked ezt jelenti amit írtam, mert nekem nem! Csak a kérdezőnek próbáltam egy kis vigaszként írni, hogy még így is egy kis cukiság lehet, mivel neki nem az az első gondolata, hogy selejt és szemétre vele. De te nagyon rosszindulatú vagy.

2016. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Lehet hogy rosszindulatú vagyok, de mivel én több száz haszonállatot tartok, van egy kis gyakorlati tapasztalatom, igen sok mindent már megéltem az állatokkal kapcsolatban, dehat ez már csak az én "hibam", ha nem tetszik, ha valaki egy állat kinlodasaval viccelődik. Megjegyzésed teljesen félreérthető, ez esetben elnezest a kirohanasert, de tudod mit, mégsem vagyok rosszindulatú, csak egy gyakorlatias állattartó.
2016. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Cérnával (több sorosan fogva a cérnát) azonnal kösd össze a két lábát olyan távolságra, ahogyan normálisan állna (2-3 cm). Nálam is volt hasonló (nem is először), ha időben megcsinálod, pár nap múlva fut, mint a nyúl. Arra persze figyelni kell, hogy ne szorítsd el a lábát, akkor nem dagadnak be.
2016. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Természezes kiválasztódás.. A kelésgyengéket hagyd elpuszutulni, mert hiába tutujgatod majd pár hét múlva ugyis bekövetkezik. Ezt nem tudom pontosan, de 10% az elhullás. 50 db.- csibéimből 43 an vannak jelenleg.. Egy hónap alatt.
2016. máj. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem feltétlenül pusztul el. Én ma vettem le egy csibém lábáról a kötést. Teljesen normálisan jár, eszik, iszik. Nem ő volt az első, akivel megcsináltam, és nem csak én, de több régi, tapasztalt baromfis is csinálja. Ha időben (kelés után minél hamarabb) megcsinálják, a csibe teljes élet élhet.
2016. máj. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!