Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ki engedhetem a csibéket, nem...

Ki engedhetem a csibéket, nem fognak elmenni?

Figyelt kérdés
5-6 hetesek, pár napja vannak nálam. Úgy látom jól érzik magukat, maguktól beülnek aludni a helyükre. Egy kisebb fedett kifutójuk van, de most már kiengedném őket az udvarra, nem zavar ha itt bóklásznak, van 1.000 nm. Valahogy így gondoltam a tartásukat. Ha délután kiengedem őket estére beülnek a helyükre? Vagy inkább várjak még ezzel pár hetet?

2016. máj. 20. 11:45
 1/9 anonim válasza:
Igen,sötétedéskor beülnek maguktól. Csak vigyázz,nehogy nagyobb macska,vagy kutya megtámadja őket
2016. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha még csak pár napja vannak nálad, akkor még inkább várj egy kicsit, míg jobban megszokják, megtanulják, hogy is van az éjszakai szállás. Max. egy kicsit növelném a kifutó területét, ahol napközben vannak, és inkább egy kis darabon átlátszó drótkerítést húznék ha lehet. Így még védett helyről, de már ismerkedhetnének a külső térrel is!
2016. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szűcs Antónia válasza:
63%
Szerintem először szoktasd meg őket , hogy eleinte kiengeded úgy őket hogy 20 percecskére , vissza bezárod , hogy szokjanak hozzà és ne menjenek el messzebre ahova nem lehet .
2016. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi vettünk vagy 20 csirkét csibét és ki engedtuk őket van egy kis bokor és előtte vissza jártak a helyükre aludni,de a bokor alatt aludtak el és gondolj bele a 20-30 csirkét hordj vissza a helyukre sötétedéskor és egyszere elsőnek kettő csirkét mert társaság nélkül rikácsolt.
2016. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
+ massz be értük a bokor alá
2016. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A macskák, rókák, ragadozó madarak miatt inkább nem, csak nagyobb korukban.
2016. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is szoktunk csirkéket tartani, néha kiengedtük őket a kertbe, de csak felügyelettel, seprűvel a kézben :D (terelni könnyebb vele, meg ahogy az előző is mondta, macskát, madarat, kutyát lehet vele kergetni, mert veszélyt jelentenek a csibékre)


Ha nagyok lesznek, akkor mehetnek egyedül is.

2016. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végül is két nap után kiengedtem őket. Úgy néz ki igen jól neveltek, nem mennek el messzire, napközben sem, este szépen beülnek, aztán rájuk csukom az ajtót éjjelre.


Macskák néha leskelődnek rájuk, de nappal nem hiszem hogy hagynák magukat, pár hét múlva meg már esélytelen is lesz.

2016. máj. 24. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy jól megtermett kandúr elbánik velük, ne bízz te a csirkékben. Nappal kint lehetnek, de éjjelre mindenképpen zárd rájuk az ajtót.
2016. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!