Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy "kell" tyúkot tartani?

Hogy "kell" tyúkot tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gyerekkoromban voltak tyúkjaink, imádtam szedni a tojást. :D Csak a szüleim a disznóólat, tyúkólat, mindent lebontottak.

Most vettünk egy házat és szeretnénk 10-15 tyúkot venni.

Mi kell nekik? Ól az van.

Féreghajtás vagy valami, állatorvosi szempontból mire van szükség?


2016. jún. 10. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Termény zab, búza, kukorica, ha kicsik, ezek darája.Sok betegség ellen véd az ún:kakasos por,ami egyrészt vitaminkészítmény, másrészt van antibiotikum is benne, és a vizükbe kell tenni,amíg kicsik. Kifutó, ahol kapigálhaznak kedvükre, szalma, vagy széna alom,ól éjjelre. Friss víz, naponta 2x.

Éna magam részéről nem tápoznám őket, hamarabb nőnek, de annyi biszbasz van benne, hogy nem tudnám megeni se a tojást, se a húst. Legtutibba kukoricadara kiskorukban is, csak kisebbre darálva, nedvesítve.

A védekezést sem hagyhaod kívül-bár nem tudom, városban,vagy hol tervezed a tyúktartást... Menyét,róka ellen kell egy betonalap, erős drótháló, éjjelre.

2016. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Zárt a ketrec-ól egy része, estére be tudjuk csukni őket. Falun tartanánk, a róka nem jön be, mert ahhoz túl forgalmas/nagy.

Szerintem 1 év körülieket vennénk, kapirgálni is tudnának kb. 16 nm-en, bár nem tudom, az elég-e ennyi tyúknak. :)

2016. jún. 10. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ólba fel kell tenni olyan botokat, amire rá tudnak ülni éjjel, ha beülnek. Nálunk így van.

A tojó helyüket ők választják ki, nekünk folyamatosan eltojnak oda ahova tetszik nekik, sokszor ott a puha széna és inkább a porba tojik...

Tyűktetűírtó is kellhet, az ólba kell szórni, ha szükséges.

2016. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor fereghajtas nem kell naluk?

Biztos ezzel a tetuirto porral kevertem es ezt szorogatta mamam regen alajuk.

Koszi a valaszokat! :)

2016. jún. 12. 08:39
 5/6 anonim ***** válasza:

A csirkeféle ritkán férgesedik. Inkább az influenza,meg a Salmonella jelent rájuk veszélyt. Az ülőrúdról elfeledkeztem,előző jól írja,az is kell.

Házilag megszerkeszthető.

Évente 2xmeszeltük az ólat,h fertőtlenítsük. Ha van tetvük,jó rá a tetűpor,megelőzésnek felesleges.

Bocs,ha helyesírási hibát vétettem,telefonról voltam,utazás közben.

Sok sikert a neveléshez!

2016. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. jún. 15. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!