Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen fajta baromfifajtákat...

Milyen fajta baromfifajtákat ajánlanátok rideg tartásra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Pulyka, csirke, gyöngytyúkra.

2016. júl. 9. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Mármint, hogy kiengeded őket a rétre és éljenek meg maguk?

A tyúk az talán a legigénytelenebb, meg a gyöngytyúk. A liba, kacsa már igényesebb fajta. Pulykát nem ismerem.

2016. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bocs lehet rosszul fogalmaztam.

Arra lettem volna kíváncsi hogy sima udvari tartás mellet(táp nélkül) melyik lenne jó, és nem arra hogy simán tyúk hanem annak egy fajtájára pl? tetra-H vagy farm stb.

2016. júl. 9. 15:10
 3/11 Egon Noiro ***** válasza:
A gyöngyös tökéletes táp nélkül, ha van módod nagyobb területen legeltetni, hogy össze tudják szedni a szükséges fehérjét. Ugyanerre sima tyúkok közül a kopasznyakú vagy a fajtamentes tanyasi keverék alkalmasak szerintem. A szabadtartásban vagy tanyasi tartásban nem érdemes drága fajtákkal kísérletezni...
2016. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Egon Noiro ***** válasza:
Pulykából talán a bronzpulyka megfelelhet, de az csibekorban még elég kényes.
2016. júl. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
A Tetra nagyon jól elvan táp nélkül. Nekem egész évben tojtak, mint a veszedelem. Általában 25 tyúkot hagytam évente, abból naponta 20 tojás volt még a legnagyobb hőségben is, meg a mínusz 15 fokban is. Tápot sohasem láttak, én magam kevertem a takarmányukat.
2016. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hasonló környezetre gondoltam mint a videóban.


https://www.youtube.com/watch?v=U692TXq0raE


Próbálkoztam a hús hibrid csirkével és pulykával de a meleget nem bírják, olyan kellene ami úgymond kettős hasznosítású és bírja az udvari tartás körülményeit is akár 5 éven át.


Csirkéből már megvan hogy milyen lesz vagy farm vagy tetra-H.


Gyöngytyúk és pulyka kellene.


mire gondolok:


Gyöngytyúk tojó 2,5 kg kakas 3 kg


pulyka tojó 12-15 kg bak 15-20 kg

2016. júl. 10. 15:49
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

5 évig? Nos, a tyúkok tojáshozama már a második évtől számottevően csökken. Ott már lőttek a kettős hasznosításnak.

Ilyen területre egyébként, mint ami filmen van, libát javasolnék. Az gyönyörűen lelegeli neked, hússal is ellát.

2016. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem a tanyán, ahol lakom, japán baromfik szaladgálnak. igénytelenek, olyannyira hogy óljuk sincsen. télen-nyáron a fák lombkoronájában alszanak. évről évre elkotlanak, gyönyörűen nevelik a csibéket. a tojást beszedem tőlük, noha eldugott helyekre fészkelnek be. gyöngyim is van, azok félvad madarak amúgy is, bejárják az egész tanyát, járkálnak össze vissza. a pulyka az kiskorban kényes mint a veszedelem, azzal én meguntam kísérletezni. a liba az mivel szeret legelni, karbantartja a gyepedet. viszont az is míg picike szeret belefulladni a vízbe, szeret lesántulni, minden bajuk van.
2016. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen. Igaz, a kettős hasznosításnál évről-évre csökken a tojáshozam, de tökéletesen el vannak kukoricán és búzán. Az udvari tartást szeretik és probléma nélkül el vannak 5 évig és még így is többet tojnak, mint a hagyományos fajtájú tyúkok. Nálam a hús is fontos, nem csak a tojás. Csirkére már meg vannak a kiválasztott fajták (farm, tetra-H), ez nem is fog változni.


Kacsából és libából is meg van a kiválasztott fajta. Évek óta veszem a Pataki családtól, rendkívül ellenálló szervezetűek.

Kacsa: tojó: 4 kg és fölöttiek. Gácsér: 6 kg és fölöttiek. Fehér színűek.


[link]


Liba: tojó: 10-12 kg. Gúnár: 12-15 kg. Fehér és szürkés színű van.


[link]


[link]


Ilyesmik, mint amik a képeken vannak (ezek googlé-s képek).


A pulyka és a gyöngytyúk érdekelne még engem. A pulykából próbáltam húshibridet, de túlzottan igényes volt, nehezen bírta az udvari körülményeket. Tömegük 4-5 hónapos korukra 20 kg volt. A bronzpulyka nagyon jól bírta az udvari tartást, viszont nagyon nehezen nőtt, de ez a parlagi pulykára is igaz. Szóval olyan pulyka kellene, ami a hagyományos fajtájú pulykák ellenálló szervezetével rendelkezik, de eléri legalább a 20 kg-t vagy többet és viszonylag hamar elér egy minimum 5 kg-s súlyt.


Gyöngytyúk: Csak a hagyományos fajtájút tartottam. Meg voltam vele elégedve, csak a súlyuk volt kevés. Ha jól emlékszem, tojó 1300 g - 1600 g, kakas 1600 g- 1800 g (nem tudom a pontos megnevezését, kérlek titeket, túlzottan ne akarjatok ebbe belekötni). Ennél nagyobb tömegű kellene.


Senki ne értsen félre, jószágaimat egy nagy udvaron tartom és folyamatosan előttük van egy nagyobb mennyiségű takarmány, de tápot maximum pár hétig kapnak nálam, amíg hozzá nem szoknak a kukoricához és a búzához.

Várom hozzászólásaitokat.

2016. júl. 15. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Ott bukott a mutatvány, hogy hacsak nincs patakod a kertben, a tyúkjaid szomjan fognak pusztulni. A libák ugyanis azonnal kipacsálnak minden vizet.
2016. júl. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!