Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskét hogyan kell szakszerűe...

Kecskét hogyan kell szakszerűen levágni?

Figyelt kérdés

Másfél éves bak és házi vágás lesz, tehát se böllér, se elektromos sokkoló. Nyúzni nyúztam már, de most vágok először. Az érdekelne, hogyan kell elvágni a nyakát.

1. Milyen helyzetben legjobb levágni? Álljon, v földre kell előtte teperni? És szemből v hátulról?

2. Pontosan hová kell szúrni a kést és milyen mélyre, ill. egyált szúrni kell-e v inkább átvágni a nyakát?

3. Milyen egyéb dolgokra fontos még figyelni?

Csak értelmes válaszokat szeretnék, olyanoktól, akik maguk is vágtak már kecskét. Hasznos oldalaknak v videóknak is örülnék, én eddig nem találtam.

Előre is köszönöm.



2016. júl. 15. 22:22
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem ugyanúgy kell mint bárányt vágni, erről van videó: [link]
2016. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Jó hogy nem azt kérdezed, hogy hogyan kell szakszerűen lobotómiát végezni!
2016. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyan kecskét nem vágtam még, de kábítópisztolyt azért illene használni a vágás előtt.


[link]


Különböző patronok vannak hozzá, amelyeket különböző erősségű koponyákhoz terveztek. Megfogod, homlokára belövöd, összerogy, és már vághatod is, meg se fog nyikkanni. Ez így nem csak kíméletesebb, de a jófej szomszédok se köthetnek bele. Nem tudom, mindenhol ennyire drága-e, most hirtelen ezt a linket találtam hozzá, hogy lásd, mire gondolok.

2016. júl. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovács lászló1997 ***** válasza:
Írj üzit tudok segíteni! :)
2016. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. júl. 22. 04:47
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

VÁGNI NEEEE VÁGD ENNEK NAGY NYAKA VAN ÉS AZ NEKI KINZÁS LEVÁGNI

GONDOLJ BELE MIKOR ELKEZDED AKKOR NEKI OTT FÁJ😬😬

2016. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovács lászló1997 ***** válasza:
70%
És akkor mi van? Azért vannak
2016. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Miért, ha valaminek kis nyaka van, akkor nem fáj? :DDD Ne tegyetek már tönkre az ilyen hozzászólásokra..lol..nekem meg az éhség fáj, szóval levágom és megeszem.
2016. júl. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
30%
Kérlek, hogy ne vágd le a kecskédet.
2016. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te megnézted, hogy mikori a kérdés? Szerintem azóta nem, hogy levágta, de már jól is lakott belőle. Utólagosan is kedves egészségére, mert a kecskehús nem csak finom, de egészséges is.
2016. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!