Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ti nektek milyen módszeretek...

Ti nektek milyen módszeretek van a kacsa, liba hízlalására, és a növendékek felnevelésére?

Figyelt kérdés
Nálam a növendékek nagy számban elhullanak, nem fejlődtek sokat. Természetes módszerekkel szeretném tartani őket, nem akarok gyógyszerezett állatokat, de nincs meg a jó módszer, mert a fejlődésük nem kielégítő. tudnátok mondani bevált módszereket? A napos állatokkal vagyok bajban és a jövőben szeretnék ismét kacsákat nevelni, esetleg a hízlalást azt elmondanátok, hogyan oldjátok meg?

2016. júl. 17. 12:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Előrebocsájtom, városi gyerek voltam, és már 40 is elmúltam, mire végre vidékre költöztem. Mégis nálam mindig tojtak a tyúkok, és minden baromfi bejött.

kacsa és a liba két merőben más állat. Ha esetleg liba keltetésén gondolkodsz, felejtsd el gyorsan. A kislibában erős az imprinting. Ez bevésődést jelent. Tehát amit kikelés után először meglát, azt fogadja el anyjának. Ha téged lát meg elsőnek, te leszel az anyja, és egy idő után rendkívül idegesítő tud lenni, hogy egy fél percre sem hagyhatod ott őket, mert azon nyomban sírni kezdenek utánad. A kacsánál ez nem áll fenn.

Amúgy a nevelésük nagyjából megegyezik. Én vékony csíkokra metélt csalánt, vagy répalevelet szoktam dercésített darába forgatni. Tápot nálam nem látnak az állatok. Az első időkben legyen 25 fok körül a helyük, szellős dobozban tarthatod őket. Friss víz mindig legyen előttük. Érdemes az itatóedényt hetente cserélni. A régit egy-két napig kitenni a napsütésre. Ez remek fertőtlenítési módszer. 4-5 hetes korban elkezdheted kiszoktatni őket. Ez edzéssel kezdődik, tehát az első napokban csak félóra, óra, pár óra, később pedig egész napra kint hagyhatod. A kacsának kisebb hely kell, 15-20 db elfér 10 nm-en. Én horgászni szoktam járni, és az egyik botom mindig kishalra van felszerelve. Hazaérve 10-15 kishalat ledaráltam egy régi húsdarálón. Csak úgy, szőröstől-bőröstől. Ez kevertem darával, ezt ették a kacsák, meg a fent már említett keveréket.

A libáknak nagy füves terület kell. Reggel leteszik a fejüket a fűbe, és egész nap fel sem emelik, csak legelnek. Ők csak este kapnak szemes takarmányt. Én mind a kacsákat, mind a libákat pecsenye korukban szoktam levágni, mert a tömés, a hízlalás nem az én világom.

2016. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!