Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kismalacok elkaptak valami...

Cunciii kérdése:

Kismalacok elkaptak valami fertőzést és hivtuk az állatorvost és azt mondta hogy erre nincs gyógyszer olyan baktérium van bennük ami sebeket okoz a bőrön és belső szerveikre is terjed (többi lent. ) segithetne rajtuk embernek való antibiotikum?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 18:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
szájukban keletkezett a fertőzés és onnan terjed minden felé a szájuk is sebes meg az egész testük kivül, sajnálom őket csak igy elpusztúlni gondoltam hátha embernek való antibiotikum segitene, amúgy attól lehetett a fertőzés mikor apám fogazta el őket és nem volt fertőtlenitve a fogazó amivel levágta a fogaikat, tudom hogy idióta volt de már nincs mit tenni :( sajnálom őket, ha valaki tud valamit ami segitene nagyon jó lenne:(
2016. júl. 18. 18:26
 2/13 anonim ***** válasza:
H1n1 virus kaphatot el?
2016. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem mert ezt a fogazótól kaphatta el, és az állatorvos tán tudná ha az lenne :O
2016. júl. 18. 18:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak le akarta rázni magáról a problémát vagy fogalma sincs, hogy mi lehet ez. Érdemes lenne másik állatorvos véleményét kikérni, aki biztosan érti a dolgát és felelősségteljes.
2016. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a sertés influenza tünetei között nincs sebes bőr, ezt találtam ami nagyon ráju illik [link]
2016. júl. 18. 19:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Vírus,vagy baktérium?

Vírusra nem hat az antibiotikum.

Tutira nem sertésinfluenza.Annak nincsenek ilyen bőrtünetei.

Az orbáncnál vannak bőrtünetek,azt baktérium okozza.

A másik a száj-és körömfájás,aminél hólyagosidnak a nyálkahártyák,lábvégek. Ezt viszont vírus okozza.

2016. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Talán az aujeszky vírus?
2016. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
azt mondta az állatorvos hogy baktérium mert piszkos volt a fogazó és ahogy megvágta az fog inyüket ott a sebbe jutott valami ami most mindet megfertőzte:( most anya vett embernek való antibiotikumot majd egy részét vizben kikeverjük és befecskendezzük a szájukba hátha valamit segit, mert az állatorvos azt mondta erre nincs gyógyszer csak adott valami orvosságot amit disznózsirba kell belekeverni és naponta 1x a sebeiket bekenni vele, de ha belülről terjed szerintem hiába kezeljük őket kivülről..
2016. júl. 19. 10:01
 9/13 A kérdező kommentje:
kérdezte anya az állatorvost hogy nem e orbánc de azt mondta nem, ez egy olyan baktérium ami szedi le a bőrüket...
2016. júl. 19. 10:04
 10/13 A kérdező kommentje:
nem hólyagosodnak a lábvégeik, és nem csak egy testrészükön jelenzkeznek a sebek hanem az orrukon, fejük tetején, hasuk alján combjuk belső részén hátukon szinte minden felé.. 7 en voltak és 1 már elpusztult, és van még egy ami már ma elfog, és mellette olyan mintha tüsszögnének.. ami megdöglött az is nem kapott már levegőt a vége felé, nem evett, és felfújódott
2016. júl. 19. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!