Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy kerülhetett hozzám? Mit...

Hogy kerülhetett hozzám? Mit csináljak vele? Hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés

Ma reggelre egy tyúk "termett" a kertünkbe. Városban lakok, sosem volt háziállatunk, így tyúkunk sem. Mit kell csinálni vele? Vizet tettem ki egy tálba, füvet, bogarakat, meg egyéb zöld növényeket tud csipegetni. Kell még valami? Van egy bokrunk az alatt van általában, és furcsa, nyekergés szerű hangokat hallat, még csak nem is rendesen kotkodál. Beteg? Vagy csak ijedt? Inni nem láttam még (az ablakból nézem rendszeresen), enni ritkán pár csipegetésnyit eszik.

Trollok kérem kíméljenek, az állatnak akarok jót addig, amíg ki nem derül, hogy hová tartozik.



2016. júl. 22. 15:00
 1/8 anonim válasza:
65%
a hangjától ne félj amúgyis virnyitozik minden tyúk (nem betegség ) Menj el a tüzépre vegyél neki 10 kiló kukoricát ez 750Ft .Meg a gazdasági boltban vegyél neki egy itatót . Bogarat ne adj neki mert a tyukot megeszik szóval amit adsz neki azt eszed. Ne add vissza nem jó neked a napi egy tojás ? Ja és az étvágyát főzött krumplival lehet javítani meg a krumplira tegyél sót a só pedig szomjaztatja .
2016. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Éjszakára kell(ene) neki egy hely, ahová bemehet, elülhet és be tudod zárni (így nem eszi meg a patkány, nyest vagy hasonló állat).
2016. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mint kiderült a google szerint Japán dísztyúk. Tojni gondolom a félelemtől nem tojt, de felszállt a barka bokorra, ami nálunk kissé fa alakú, és az Örök Rendezőért sem lehet onnan leparancsolni. A fűnyíróra sem ilyedt meg. Kukorica dara jó neki? Az van itthon, rendesért csak hétfőn tudunk menni.
2016. júl. 22. 22:31
 4/8 anonim válasza:
77%
Persze a dara a legjobb de tegyél hozzá egy picike sót .
2016. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
A sóval azért óvatosan, a túl sok só a baromfifélékre mérgező.
2016. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A darát be kell vizezni?
2016. júl. 23. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
NEm, ha teszel mellé friss vizet.
2016. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
82%
Az első válaszoló vagyok vizezni csak a melegben kell illetve télen( meleg vízzel ) de nem latyakosra próbáld meg arányaiban keverni 10 kiló darához 1 liter víz ha nagyon meleg nagyon meleg van télen pedig (tudom hogy nyár van ) meleg/forró vizet ne adj neki mert előszeretettel fekszik az itatójába és belefagy . Sóval tényleg mértékkel 5 naponta 1kiló darához 1 evőkanállal gondosan összekeverve. Mielőtt lepontoznátok állattenyésztő vállalkozásom van. Mindent tudok ebben a témában . Kérdező körülbelül mekkora a csőre ? Ha nagyon nagy egy csőrkoptató is kell neki ha nem akarsz tetanuszt :) remélem tudtam segíteni.
2016. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!