Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Menyit eszik 4 mangalica gobe...

Hiij kérdése:

Menyit eszik 4 mangalica gobe egy evben? Mennyi most a kukoricanak az ara? Tonnankent

Figyelt kérdés

Menyit eszik 4 mangalica gobe egy evben

es Most a kukoricanak az ara? Tonnankent



2016. aug. 21. 22:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Kicsik még vagy már hízók? Vágni lesznek vagy anyának?


Hozzávetőlegesen 40 mázsa körül fognak, kukorica idei még nincs. De nem is etetném őket csak azzal, mert túl zsírosak lesznek, illetve rá unnak. Kicsinek jó a zab, nem hízik, nő tőle. Hízóknak én most árpa-tritikálé keveréket adok, de az árpát darálni kell(!) mert a hegyes vége kiszúrja a belét. A rozs és a szója is nagyon jó nekik. Én emellé minden nap adok nekik egy kg kenyeret (4 hízó), kapnak tököt (kicsiknek tilos adni, nem tudja emészteni!!), krumplit és szezon gyümölcsöket. Nálam egész évben szabad tartásban vannak, tehát tudnak túrni is.


A búza jelenleg 3800-4000 Ft, tritikálé 3500 Ft, rozst láttam 3000-3500 között, árpa egy árú a tritikáléval.


A kukorica szerintem 5000-5500 között lesz.


Mangalicát szerintem legjobb szárazon etetni, nekem 5 van meg 2 fehér, de ugyan azt eszik, mint a mangák.

2016. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!