Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Birkatartáshoz kell engedély?...

Birkatartáshoz kell engedély? Nem 1-2 darab, tehát nem maguknak vágják le. Problémás a szomszédom állattartása, ezért kérdezem.

Figyelt kérdés

Nem számoltam meg, 10-15-20 darabról lehet szó.

Tudom, hogy ez nem 100 darab, de mégis zavaró, és szeretném tudni, hogy ehhez nem kell-e a szomszédok engedélye.

Lakott területről van szó, ezek pedig büdös haszonállatok.

És nem is az állatokkal van a baj, hanem hogy túl lazán kezelik.

Az istálló telkén nincs kerítés, így az állatok napközben átmennek a szomszéd üres telkekre, és az összes kutya meg van őrülve. Az enyém is, ami persze tudom, hogy az én kutyám, de szerintem az a normális, hogy ugat, ha 10 birkát lát. És nem akarom, hogy szétszedjék a kerítést, ami nekem nem volt olcsó.

A másik, hogy mióta birkák vannak (pár hónapja), elszaporodtak az egerek/patkányok. Fogalmam sincs, hogy a birka sz-rra, vagy a tápra, vagy a büdösre, vagy mire jönnek, de a macska heti több alkalommal hoz haza egeret meg patkányt, ami azelőtt nem volt. Sem a macskára, sem a kutyákra, sem magunkra nem akarok patkány által terjesztett betegséget.

A szomszéddal nem lehet beszélni, mert nem foglalkozik vele.

Ezer éve itt lakik, korábban a kutyái szabadon jöttek-mentek, és néha rátámadtak az emberekre, de hiába szóltak neki, nem tett semmit. Ez már egy lefutott ügy, csak azért írtam ide, ha valaki azt javasolná, hogy beszéljek vele, akkor tudja, hogy azzal nem történne semmi.

Szóval tulajdonképpen a hivatalos dolgokra vagyok kíváncsi, a jogi oldalára, hogy tehetek-e valamit, vagy tűrnöm kell a patkányokat, a környék kutyáinak zaját, stb.


2016. okt. 27. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha be tudod bizonyitani hogy eladasra tartjak akkor szerintem maris feljelentheted oket. Felteve hogy nincs engedelyuk allattartasra ipari mennyisegben.


De ha nem is eladasra lenne, akkor is sok 10 diszno.

2016. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az Önkormányzatok szabályozzák a lakott területen az állattartás. Menj be a jegyzőhöz vagy a mezőgazdasági osztályra.
2016. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bebizonyítani nem tudom, mert valószínüleg amikor levágnak egyet-kettőt, azt itt a városban adják el, és gondolom, hogy nem adóznak belőle.


De az önkormányzatnál meg fogom érdeklődni.


Sokan tartanak állatot, de max 2-3 lovat vagy disznót vagy kecskét.

2016. okt. 27. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:

ez szerintem már kereskedelmi mennyiség, ami után adózni kell.

ezen megbukhatnak.

azt nem hiszem, hogy engedély kell ha maga az állattartás jogilag nem tiltott azon a környéken.

2016. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(viszont ha vállalkozóként csinálnák, akkor biztos kell hozzá valamiféle engedély, de akkor se Tőled.)
2016. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt sejtettem, hogy nem tőlem. :)


Ezen az oldalon olvastam olyat korábban, hogy valamilyen üzleti tevékenységhez kell a szomszédok hozzájárulása. Akkor épp egy gumisműhelyet akartak csinálnbi a kérdező szomszédjában.

Tudom, az más, de nekem ez is kellemetlen.

A gumiszagot sem díjaznám, de a patkányokért sem rajongok.

2016. okt. 27. 19:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés, hogy üzleti tevékenységez kell e engedély. Erről nem tudok, de ha igen, akkor ez lehet egy adu e kezedben.

Én csak magára az állattartásra gondolok, azt csak rendelettel lehet tiltani, egyénileg nem.

2016. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az en szomszedom minden evben tart 2 disznot, az egyiket mindig eladja, a masikat maganak vagja le. Akkor ez is kereskedelem? En is feljelenthetem?


Nekem nem vilagos hol van a kisgazda nagygazda hatar, es mi szamit kereskedelemnek meg mi nem.

2016. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

erre mondják, hogy gumiszabály

2 disznó a "lehetne magadnak is"

van egy mondás pl. a nav felé:

"- csak akkorát hazudj ami igaz is lehetne"

2 disznónál ez belefér

serintem 4-nél is.

ha ismerősőknek adja el sose derül ki

ellenben ha hirdeti s belefut egy ellenörbe abból lehet birság

ha meg felnyomják s 2 disznója van akkor nem tudnak mit tenni.

nem tudom mi lehet a határ ellenöreként változó. 20 disznó valószinüleg sok.

termék eladásnál 4 -től szokták azt mondani hogy kereskedelmi menyiség.

1, 2, 3 lehet a saját felhasználásod.

hallottam olyant hogy valaki 4 pendrájvot adtt el, s ellenörbe futott s 30 ezer birság lett mert engedély nélküli kereskedelem

és olyant is hallottam aki 30 pebdrájvot adott el, csak 1 db-ot hirdetett s mindenkinek csak 1 db-ot adott el.

és kétszert futott bele ellenőrbe de nemtudtak mit tenni.

1 db az nem kereskedelmi mennyiség.

2016. okt. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!