Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan tartjátok a tyúkot télen?

Hogyan tartjátok a tyúkot télen?

Figyelt kérdés

Van néhány tyúkocskánk. Első telünk lesz tyúkokkal és nem szeretnénk, ha kockára fagynának. Milyen hőmérséklet szükséges nekik? Egy fa tyúkól van, amiben szorosan egymás mellett alszanak a rúdon állva. (Nem hőszigetelt) Esténként néhány órát megy nekik egy infra lámpa, ami néhány fokot emel a hőmérsékleten. Szalma és forgács van nekik betéve. Szépen tojnak még most is, bár gondolom, már nem sokáig.

Ti hogyan oldjátok meg a téli tyúktartást?


2016. nov. 18. 07:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha hiszitek ha nem nekem a majd 5 kg os vörös tyúkjaim egész télen kint alszanak a hidegben a fákon,csináltam létrát,felugrálnak olyan 3 m magasra és ott elvannak,szóval fólia se kell de még 4 oldalú ól se,elég a 3 oldalú,a pulykák is ott vannak,elkékül a feje a hidegtől,már szinte fekete de túlélik,és lám évek óta megvannak :D
2016. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Csaba00007 válasza:
Nekem van 6 darab magyar fajta Gödöllőről a génmebgőrzőből. Májusban voltak 6 hetesek a drágáim.Novemberben kezdtek tojni. Most télen, egész decemberben, világítás-fűtés nélkül a 6 tyúk napi 3-at tojt! Nem kell nekik fűteni, de,a profik,hogy jobban tojjanak, reggelés este 1-1 vagy 2-2 órát világítanak, hogy hosszabbak legyenek számukra a nappalok, mert attól tojnak!!!
2021. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!