Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fejős tehén tartásához megfele...

Fejős tehén tartásához megfelelő legelő?

Figyelt kérdés
Lehet buta lesz a kérdés, de hogyan lehet jó legelőt "csinálni"? Tegyük fel van egy hektár földed a kerted végén. Tehenet szeretnél rajta tartani. Tudsz? Be kell vetni a földet? Mivel? Szakaszos legeltetéshez elég az 1 hektár, mondjuk pl 2 tehénnek?

2016. nov. 19. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem buta kerdes. Szerintem a tehen a szabadban erzi jol magat. Ott tud legelni amit akar, nem szoktak ultetni neki,bhogy azt lelegelje. Kukoricacsalamadet szoktak neki adni, meg szenat, ha jol mondom. Azt begyujtik, vagy lekaszaljak e legelot, azt eszi telen..
2016. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam volna, ha pl nem szeretném kivinni a szabadba, vagy nincs a közelbe olyan terület ahol szívesen legeltetném, hanem magán telken belül kerítenék el neki legelőt, de ugye ott "kifáradhat" a föld, vagy nem tudom, annyira nem értek hozzá, de gondolom annyi nem elég hogy körbe kerítem "osztcső" had egye ami ott nő magától...=D
2016. nov. 19. 15:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze e mellett etetném mindennel, ami szükséges neki. Vagy bőven elvan a megvett és levágott ennivalón is? Tehát hogyha megvan neki az alap terület, amin odafigyelek hogy mérgező gyom ne nőjön, és etetem mellette, akkor bőven boldog a tehenem azon a területen?
2016. nov. 19. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az elsőnek is, de a másodiknak is! Így mostmár nem érzem annyira elveszettnek magam a témában.=)
2016. nov. 19. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe, hogy szűken elég lehet 2 tehénnek egy hektár, de egy aszályos nyáron előfordulhat, hogy nem tudnak már mit legelni, ezért nem árt ha van a háznál 1-2 körbála széna is.
2016. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovács lászló1997 ***** válasza:
Ha valami kérdésed van tehenekkel kapcsolatban csak írj nyugodtan üzit tudok segíteni tehenek mellett dolgozom :)
2017. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!