Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kockázatosabb bivalyt tartani,...

Kockázatosabb bivalyt tartani, mint szarvasmarhát?

Figyelt kérdés
A bivalyt néhol a szegény ember teheneként emlegették, akárcsak a kecskét. Igénytelen állat, sok mindent megeszik és ellenállóbb a betegségekre. Mégis vannak akik sokkal ingerlékenyebbnek, agresszívabbnak tartják egy tehénnél. Vagy meg van a tartásnak a helyes módja?

#agresszió #szarvasmarha #vízibivaly #házibivaly #bivalytartás
2016. dec. 9. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, egyik kutya, másik eb, szóval nagyon kockázatos, illetőleg nagyon nagyon kockázatos közül választani, hááát... Ezen mélázni, mint sz rnak a pofon. ;)


Tényleg, nem mondom, olyan jól fésült tülkei vannak mindkettőnek :D , cuki fazonok, de marhával is szemeztem már, utána rögtön az erdőszéli fatörzzsel, hogy a megfelelő pillanatban meg tudnám-e mászni. :D

2016. dec. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
még régen sok sok évvel ezelőtt egy holland házaspárnál elettünk bivalyokat,a bivalyok borjú koruktól voltak nevelve,semmi baj nem történt,jámbor és szelíd állatok,voltam tehenészetbe is a holstein tehén elléskor majdnem fölöklelt a borja miatt,szóval minden nevelés kérdése,az igaz hogy a bivajban benne van a túlékési ösztöne ezálltal agresszívabbak tudnak lenni bizonyos esetekben,találkoztam már olyan sharoleis (nem tudom hogy kell írni) gulyával ami megkergette még a lovasokat is,vagy nekiment a terepjárónak,sőt halottam hogy a gulyásnak is nekimert mert beleragadt a borjú a sárba és ki akarta szabadítani,de ha annyira embergyilkos lenne a bivaly,nem tartották volna sok ésvzázadon keresztül,sok helyen egész kisgyerekek vigyáztak rájuk,csak legyél magabiztos,és ne engedj neki lökdösés terén,még kiskorában öld ki belőle,voltam én egyszer egy juhásznál,természetesen bemutatta a bárányokat is,bementünk a kicsik közé,az egyik macskánál picit nagyobb bárány nekiállt a lábszáramat lökdösni,alig éreztem,de a juhász akkorát csapott a fejére hogy kb 10 percig nem bírt felállni,megkérdeztük miért bántja hisz csak játszik,azt mondta" ha majd 100 kg lesz akkor is így fogod tűrni?" :D jót nevettem de igaza volt
2016. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző, megértem, amit írsz, de egyébként az egyik momentum önellentmondó, gondold végig, szerintem ;)


"a holstein tehén elléskor majdnem fölöklelt a borja miatt,szóval minden nevelés kérdése"


Borja miatt! Ez csak érthető... Ez nem fajta kérdése... És nem nevelés kérdése.

2016. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
tényleg?nem nevelés kérdése?akkor a gyerekdet se neveld,majd lesz amilyen lesz,de ha nem nevelés kérdése a bivalyok a hollandoknál miért türték,miért nem öklelt föl,tiport el?
2016. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értetted meg, mire utaltam. Az oké, hogy fegyelmet kell tartani az állatok között, de ha egyszer egy nősténynek borjai vannak, vagy éppen ellik, persze hogy védelmezi a kicsinyeit és agresszív! Erre utaltam, ha nem jött volna le.
2016. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
a tehenészetben a tehenek egytől egyig vadak,nem csak elléskor,ez csak egy példa volt,voltam ganézni is meg vittem a szénát alájuk és akkor is volt amelyik támadt
2016. dec. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fenyvesi4 válasza:
Nem árt hozzá a bivalybiztos kerítés.
2016. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!