Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tarthatok libát? Van egy...

Tarthatok libát? Van egy viszonylag nagy udvarunk,2 kutyával és 2 cicával. Szeretnék egy libát is szabadon tartani. Kell neki is egy "ház"? Télen elég neki csak az, nem fagy meg? Szerintetek kijönnek egymással majd?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tartani tarthatsz,de pár dolgot nem árt figyelembe venni. Pl a liba víziszarnyas,folyamatosan igényli a vizet,belepacsal minden vízbe, amit csak eler, igy pl kutyák,macskák vizébe is,plusz fel is borítja ha bele tud lépni. Amerre csak jár, f.sik mindenfelé, ti meg léptek bele. Tudom, mert nekem is voltak szabadtartasba libak, kacsák, még a teraszt is összef.stak. Fázni nem fázik, masszív zsírréteg van rajtuk, vastag tollazat, ezzel nincs gond. Egy kis ház elég, ahova be tud ülni éjszakára. Hogy a kutyaiddal kijön e, az leginkabb a kutyaidtol fugg, milyen fajtak. Nálunk 3 kutyából 1 kapásból cafatokra szedne, 2 pedig tart a libaktol es inkabb elkerülik. Ha gunar a liba, azzal is számolni kell h ivareretten támadós lesz es bizony csunya sérüléseket tud okozni. Ja es a liba társas lény, egyedül nem fogja magát jól érezni. Szóval mindezeket mérlegelve lehet dönteni 😊
2016. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! Közben nekem is eszembe jutott, hogy tényleg összef*na mindent, meg hogy egyedül nem jó neki, biztos párban kellene tartani. A kutyákkal nincs baj, azok hülyék, városi, elkényeztetett kutyák (1 puli keverék és egy belga juhász, 10 évesek) inkább a macskától tartok aki egy lassan 8 kilós maine coon...Hmm, gondolkozom...
2016. dec. 12. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
juhászkutya vérében van a tyúkászat :D,nem bíznék bennük 1 percre sem,1 et is lehet tartai,persze jobban fog szeretni anyádnál,és szó szerint mindenhova követ majd felnőtten is,a liba trágya nagyon jó,kiírtja a gyomokat véglegesen :D,a liba gyepkárosító,ki is zárták a legeltetés jogából őket,telet nagyon jó lbírja,ól nem kell csak egy pár nm es kb térdmagas kerítéssel ellátott hely egy vájú és kész,a gúnár nem okoz sérülést,csapott meg szárnyával,csípett meg 1000x ,nem mondom hogy nem fáj mikor neked megy és püföl a csontos szárnyával de igazi sebet ruhán keresztül nem igazán okoz,ha 1 párod van tavasszal jót árulhatsz belőlük,nagyon drágák a kicsik naposan
2016. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja és a macska,az én jó kiképzett gúnárom,akit direkt harcra neveltem :D,letépte egy macska farkát és egy tyúk taraját,macskával nem lesz gond,de volt hogy pofozni akarta a macska ésa pont elkapta a lábár a liba,azóta sántít a macska,szerintem eltörte neki az ujjait :D
2016. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!