Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Állatvédők! A boltokban árult...

Állatvédők! A boltokban árult élő halak kínzásáért fel szoktátok emelni a szavatokat?

Figyelt kérdés

Az áruházakban található akváriumokban nagyon összezsúfolva tartják a halakat, csoda hogy meg tudnak mozdulni. Nem beszélve arról, hogy ha valaki vesz belőlük egy halat, sokszor élve teszik bele a szatyorba, mondván: friss maradjon. Ezt a műveletet karácsony előtt az egyik csatorna híradóján is láttam, amikor a karácsonyi halfogyasztásról volt szó: mutatták, ahogy mozgott a hal, s úgy csomagolták a kedves vevőnek.


Ezen miért nem háborodik fel senki?


2016. dec. 29. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Igenis sokan felháborodnak ezen. A mindenevő társaink (akik esznek húst, fogyasztanak állati eredetű éleliszert) nyílván nem törődnek az ilyen kis csekélységekkel, hiszen ők napi szinten fizetnek az állatok további kizsákmányolásáért, leöléséért. Ha meg felháborodnak azon, hogy a halakat csúnyán ölik meg, akkor meg miért vásárolnak továbbra is húst=halat, tojást, tejet?
2016. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Duenna ***** válasza:
12%
Az a megoldás, hogy minden ember elgondolkodjon azon, hogy érdemes-e hozzájárulniuk az állatok kínzásához, legyilkolásához azzal, hogy minden nap húst esznek, holott, a húst lehet pótolni növénnyel, ami sokkal egészségesebb, vagyis teljes mértékig ki lehet hagyni az étkezésből a hústermékeket. Minél kevesebben eszünk húst, annál kevesebb állatot szenvedtetnek és gyilkolásznak le.
2016. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Bár nem rossz elképzelés a húsevés teljes mellőzése, de ti is tudjátok, hogy ezt általánosan megvalósítani elképzelhetetlen lenne.


Én nagy állatbarát vagyok, az udvaron tartott tyúkokkal is úgy bánok, mint más egy gyerekkel :D, de úgy gondolom, ha már haszonállatként tartanak bizonyos állatokat, akkor a legkíméletesebb módon kell megölni őket, hogy ne szenvedjenek. Tyúkot pl. csak akkor vágunk, ha már nagyon öreg, vagy ha mondjuk a többiek bántják. A megölése sajnos rám marad, mivel a nagymamám már gyenge. Mindig baltával vágom el a nyakát, mert akkor szinte rögtön meghal. Sajnos sokan használati tárgyként tekintenek ezekre az állatokra.. Nem egyszer láttam olyat, hogy valaki vesz 2 élő tyúkot, és a 2 lábát összekötve, ráakasztja őket a biciklikormányra, a tyúkok meg fejjel lefelé lógnak. Olyankor annyira szívesen odamondanám, hogy a te gyerekeddel is ugyanezt csinálják..

2016. dec. 29. 13:12
 4/20 Duenna ***** válasza:
0%

Én például egyáltalán nem eszem húst, húspótló gabonával váltottam ki a húst (búzahúsnak mondják), ami sokkal egészségesebb étel.


Ha te tényleg állatbarát lennél, akkor semmilyen módon nem gyilkolnád le az állatot, még a nagymamád kedvéért sem. Tehát te csak mondod magadról, hogy állatbarát vagy, de a gyakorlatban bármilyen állatot meg tudnál ölni a húsevésért. Tedd fel magadnak a kérdést: mennyiben különbözik egy szeretett kiskutya egy szeretett csirkétől? Hiszen mindkettő érző, szenvedő állat. Szerinted az a különbség, hogy a kutyát kinevezték simogatni-valónak, a csirkét meg megenni-valónak? Kik tették ezeket a megnevezéseket és miért?


És ugye ne felejtsük el, hogy vannak olyan országok, például Kína, ahol éppen a kutyát nevezték ki legyilkolni való húsételnek. Egy megoldás van: leszokik az emberiség a húsevésről, mert ameddig ezt nem tesszük meg, addig nemcsak állatot, de embert is gyilkolunk.


És még ma, a modern világban, ahol tömkelegével lehet olcsón állati húshoz jutni, is vannak kannibálok, akik emberhúst akarnak enni, megtalálják a módját, hogy ezt meg is tegyék. Valami nem stimmel az emberiséggel.

2016. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Igenis állatbarát vagyok, és egy szenvedő állatnak igenis elvágom a nyakát, hogy ne szenvedjen. Pontosan az a kínzás, amikor tudom hogy szenved mert nem sok van neki hátra, mégsem teszek vele semmit.

Az, hogy Te semmilyen formában nem eszel húst, Te is tudod, hogy egy szűk környezettudatos rétegen kívül ezt senki nem csinálja. Emberek vagyunk, emberek között élünk. A húsfogyasztás (sajnos) szerves része a társadalmunknak. Most ha Téged elhívnak egy bármilyen összejövetelre, ahol kaptok ebédet, akkor te nézed a többieket, míg ők jóízűen esznek? Kiröhögteted magad. Vagy ha én meghívok ebédre embereket, s valaki bele sem ütné az orrát sem a húslevesbe, sem a rizses húsba, óriási sértés lenne számomra, hogy nem fogadja el, s vagy hazazavarnám, vagy azt mondanám, hogy ha nem kell, akkor edd meg az anyád p**csáját. :)

2016. dec. 29. 13:44
 6/20 Duenna ***** válasza:
0%

Ha egy állat szenved, van humánusabb megoldás is: az elaltatás. Azért vagyunk emberek, hogy ésszel és értelemmel felmérjük és felfogjuk, hogy az állat leölése a húsáért nem humánus dolog. Énrólam tudják az ismerőseim, a rokonaim, hogy húsmentes ételeket eszek, ezért ha jön hozzám közülük vendég, akkor nem fogja elvárni tőlem, hogy húsétellel kínáljam, tehát nem fog sértődni, ha ilyennel nem kínálom. Ha vendégségbe megyek, akkor előtte otthon eszek, és nem fogok éhen halni a vendégségben, vagy olyan ételt eszek a vendégségben, amely nem tartalmaz húskészítményt. Ha ismerőshöz megyek vendégségbe, akkor kimondottan húsmentes ételt is felszolgálnak a kedvemért.


Az, hogy az állatszereteted mellet mégis teljes mellszélességgel kiállsz a húsevés mellett, azt jelenti, hogy még nem gondolkodtál el igazán az állatszereteten. De végülis nem te vagy a hibás. Üknagyapáink is öltek és ettek állatot, és ez a tradíció öröklődött tovább generációkon át a mai generációra. De talán egyszer tényleg el kellene gondolkodnia az emberiségnek azon, hogy tényleg ez az emberi jövő? Ugyanis tudjuk, hogy volt az emberiségnek egy nagyon korai korszaka, amikor tényleg nem ettek húst az emberek, mert éppúgy tisztelték az emberi életet, mint az állati életet.


És még ma is van Indiának egy része, ahol olyan embercsoportok élnek, akik tényleg, sok generáción át nem ettek, és ma sem esznek semmiféle húst. Csak ez el van hallgatva, hogy hús nélkül is lehet egészséges az ember, sőt, csak húsevés nélkül lesz az ember szervezete igazán egészséges!


És még valami: az ember hús nélkül, gabonákon, zöldségen, magvakon és gyümölcsön élve is egészséges tud maradni, ezt már tudjuk, tudományosan be lett bizonyítva. Na most a gabona és az ember közé beiktatták a húsfeldolgozás iparát. Vajon miért, ha nem fontos a húsevés ez emberi szervezetnek? Mert a húsfeldolgozás az egyik legjövedelmezőbb élelmiszeripari ágazat! Nyilván, azok, akik ebből élnek, méghozzá jól megélnek, hülyének fogják titulálni mindazokat, akik tartózkodnak a húsevéstől. Azért jó lenne ezeken is elgondolkodni, ha már ésszel és értelemmel vagyunk felruházva.

2016. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Duenna ***** válasza:
0%
Ha egy állat szenved, van humánusabb megoldás is: az elaltatás. Ezt még kiegészíteném valamivel. Valójában az elaltatás is gyilkolás. Ugyanis az embernek sem vágják el a torkát, vagy nem altatják el, bármennyire is szenved a betegségétől. Mindenki megvárja, még a közeli hozzátartozója is, hogy szerencsétlen beteg ember természetes halállal haljon meg, és nem nyúl sem lefojtáshoz, sem torok elvágáshoz, sem elaltatáshoz. A halál egy természetes eltávozás a világból még akkor is, ha az szenvedéssel jár.
2016. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves Duenna!

Én is vegán vagyok, ezért értem, mire célzol. De a kérdező helyesen cselekszik, ha megöli a szenvedő csirkét. Az elaltatás nem lenne jobb az állatnak, ők már úgyse éreznek semmit (a baltás megldás elég gyors, az állat nem érez semmit, olyan gyorsan történik). Én személy szerint nem lennék képes vért ontani, mert mégis bűntudatom lenne, vagy nem is tudom. Viszont a kérdező nem élvezetből gyilkolja halomra a csirkéit, hanem az állatok érdekében cselekszik.

2016. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Duenna ***** válasza:
0%

8-as!

Te most arról beszélsz, hogy a szenvedő állatot azért öli meg, hogy ne szenvedjen. De valójában nem erről van szó! Arról van szó, hogy miközben erre hivatkozik, valójában azért öli meg, hogy megegye! A beteg szenvedő kutyákat is elaltatják, de utána nem eszik meg, hanem eltemetik. Azért a két cselekedet között nagy a különbség. :)

2016. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"valójában azért öli meg, hogy megegye"


Figyelj ide! Ha van egy 7 éves tyúkod, amin már látod, hogy alig bír menni, és nem sok van neki hátra, akkor inkább erőt veszek magamon és elvágom a nyakát baltával, mint az, hogy még napokig szenvedjen, mire elpusztul. S ma már egyszer elvágtam a nyakát, akkor inkább mi együk meg a húsát, minthogy elássuk s a kukacok lakjanak jól belőle.

2016. dec. 29. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!