Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Keltetőgép, csibekeltetés....

Keltetőgép, csibekeltetés. Megéri?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem ,hogy tavasszal szeretnék venni egy keltetőgépet és keltetnék pár csibét, aztán pár nap/hét után eladni őket.


Milyen papírok kellenének ,hogy árulhassam? estleg kint a piacon is, vagy internetes oldalakon.

Hány napos korukba érdemes eladni őket?

Mennyibe kerül az eltartásuk? (pár hetes korukig amig eladom)

Mennyiért adhatnák el egy csibét?


És végül , meg érné e a belefektetett pénz és idő?, lenne a haszon?


Válaszokat köszönöm. :-)



2017. jan. 30. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

pár csibével nem éri meg.

ezres nagyságrendben kell gondolkozni.

naposcsibe és 2 hetes elővelet csibe közt óriási a különbség.

szóval megéri de ezt is meg kell tanulni az elején esély van rá hogy elkövetsz hibákat amik tömeges pusztuláshoz és ig vesztességhez vezetnek. de ha nem adod fel elöbb utóbb nyerességessé válhat a bolt. . o O o . .tlob a tahláv éssegéssereyn bbótu bböle lef doda men ah ed .kentezev zehgéssetzsev gi sé zohsálutzsup segemöt kima takábih zstevökle ygoh ár nav ylése néjele za inlunat llek gem si tze ed irégem lavózs

.gésbnölük a isáiró tzök ebisc televőle seteh 2 sé ebiscsopan

.inzoklodnog llek nebdnergásygan serze

.gem iré men levébisc ráp

2017. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Lol tükörírás :D


Amúgy pár csirkében gondolkodva, miért is kell külön keltetőgép? A tyúk is egy keltetőgép..

2017. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mert azt megette:)))
2017. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kisgazda 17 válasza:
63%
őstermelő igazolvány kell hozzá , de ha megszámolod 3 hétig megy a keltető jo vannak kisebbek nagyobbak nekem volt előkeltető gép keltetőgép és bujtató mos ezek nagyon drágák és a sima keltetővel nem tuc olyan jól keltetni én is sokan probálkoztam ezt csak ugy éri meg hogy nagyonnagyba és a csirkéket 3 hétig nevelni és akkor megy az infra nekem volt radiátor is bent plusz a csirkéket vakcinázni és oltani kell arrol is kell papir ha valamit nem éresz irj nyugottan. csak inditó kell 3 héti annak 250-320ft/kg jo nem sokat esznek még akkor 100 darab csirke kb 1 mázsa inditót sok haszon nincs rajta csak akkor ha már 30.000 fölöt keltec és mindig január végétől amig lehet
2017. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csak 30 000 fölött éri meg? hát hiába, ez is egy szakma...
2017. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ismerősöm hasonlóból él,ő pulykát,magyar kacsát,gyöngyöt és japánt keltet,naposan viszi őket a dabasi vásárba,olyan 100 at biztos kivisz mindenestül,sose jön vissza csibével :)
2017. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ár/Érték arányban, milyen keltetőgépet ajánlotok??
2017. jan. 31. 08:09
 8/9 anonim ***** válasza:
ismerősöméknek valami nagy kerek van,teljesen hungarocell,kb 30 000 ft ,nekem cleo van,abban is fér pár db de az csak hobira jó,mert ebbe a hungarocellba 2 soron fér a libatojás is,szóval jobban megéri
2017. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kisgazda 17 válasza:
kezdeni a pl maschine keltetőgépet ajánlom vagy a mini maxot én ezekel kezdtem
2017. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!