Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha egy méhész tálalt egy...

Ha egy méhész tálalt egy egész jó ideiglenes erdőszéli területet kaptárai számára, ki (vagy mi) szabályozza, hogy kiteheti őket oda két hétre?

Figyelt kérdés
Vagy akárhova "letáborozhat" országhatáron belül, ahova csak akar? Valamiért ezt azért kétlem. :)
2017. febr. 20. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg az az erdő, vagy a föld ami mellette van valakié, nem csak úgy odarepült az űrből.
2017. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

???


Ez aztán a korrekt "érdemi" hozzászólás! Nesze semmi fogd meg jól!


Kösz az össze-visszaságot! Sokan "okulhatnak" belőle... Ja - miből is?!

2017. febr. 20. 23:51
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Mit nem értesz azon, hogy "valakié"? Valakinek a tulajdona, ergo a méhész nem pakolhat le más erdejében, ugyanúgy, ahogy más udvarában vagy a nappalijában sem tenné.
2017. febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De akkor csak a te kedvedért:


Igen, nagyon ügyes vagy, jó a sejtésed, ma már szinte minden magántulajdon. Jár a piros pont!


De ezzel van egy kis bibi...


Ha XY méhész elutaztatja kaptárait akár száz-százötven kilométerre, honnan a furfangos világűrből fogja (meg)tudni kié lehet vajon az az erdőcske? És ha meg is tudta, kitől kér szabályos engedélyt, hogy pár hétre ott "taborozhasson" minden egyes évben?


Bocs ha letámadtalak, későre jár, feszült is vagyok, és látva, hogy ilyen részben közismert, részben semmilyen választ kaptam, emiatt nem tudtam nem sza.rkasztikus reakciót írni.

2017. febr. 21. 00:00
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyébként a hivatásos méhészek így csinálják.


Utaztatniuk kell - és utaztatják is - kaptáraikat, hogy megfelelő minőségű, és megfelelő mennyiségű nektárt gyűjthessenek be.


Az egyetlen kérdés itt csupán az, hogy kitől szereznek engedelyt?

2017. febr. 21. 00:05
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Nyugodj már le, ember!


Elsőnek igaza van. Az erdő valakinek a tulajdona, nincs olyan hogy ez a terület senkié.


Képzeld el, ha lenne egy erdőrészed vagy egy jó nagy kaszálód, odatelepedne egy méhész - reklamálni se tudsz, mert szétcsipkednek a méhek.


De sok esetben keresnek valakit akinek jó területe van (sőt, valaki direkt a méheknek készíti elő a terepet, és teleülteti a kívánt növénnyel - akác, repce, satöbbi) és kap részesedést a méz bevételéből (vagy fix összeget, attól függ)

2017. febr. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok méhész, sem jogász de ez szorgalmi jog szerintem.


Helyi falugazdász, vagy jegyző tud szerintem felvilágosítást adni. Inkább a falugazdász.


Nem mindegy, hova viszed őket, mivel mások is gazdálkodnak, gondolom tudniuk kell, hogy ott vannak a méhek és bizonyos vegyszereket nem szabad alkalmazniuk (a szabályokon felül is).

Plusz, mi van, ha a közelben lakó embercsalád allergiás a méhcsípésre? Akkor ők állandó életveszélyben lesznek miattad?


Plusz senkinek sem rakhatod rá "csakúgy" a cuccaidat a magántulajdonára. Azaz bekopogsz a tanyákba és megkérdezed, meg lehetne-e oldani? Lehet, pár üveg mézben és a permetszerek alkalmazására való fokozott odafigyelésben megegyeztek, nem tudom, mi a gyakorlat. Az is lehet, hogy fizetni kell, de az is lehet, hogy az illető gazda nem megy bele, mert fél, hogy elpermetezi a méheidet, vagy valaki más elpermetezi őket.


Elpermetezi = valaki szabálytalanul, pl. szeles időben, ill. adott időben, adott kultúrán tiltott, méhekre is veszélyes szerrel permetez és ezzel tömeges méhpusztulást okoz.


Intő példa ez az eset.: [link]


A vándorméhészeknek a NAK nem segít ebben?

2017. febr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Én, ha gazda lennék, nem szívesen keverednék bele a fentihez hasonló sztoriba, mert amire kiderül, hogy nem én használtam a pusztulást okozó szert (de a kaptáraid az én földemen voltak éppen), jó kis kellemetlenségbe keveredek.


Plusz mi van, ha pl. az én egyik rosszakaróm megrongálja a te kaptáraidat az én telkemen? Ha az én telkemen van a te magántulajdonod és erről én hivatalosan is tudok, akkor ki a felelős az abban keletkezett kárért?


Szóval csak szerződéses úton mennék bele, hogy nyoma legyen mindennek.

2017. febr. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Kiválasztja a területet, kideríti hogy kié a terület, vagy ki használja. Kint a határban erdőn, ha találkozik megkérdezi. Ha útba tud igazítani megy tovább. ha nem pm hivatal,ha nem járási földhivatal, falusi kocsma. Eddig nem szokott elmenni. Tárgyal a tulajjal/használóval és megegyeznek a letelepedésidejéről a bérletről, és helyéről, ÍRÁSBAN is.

A megadott időbe kitelepül. Másnap reggel bejelentkezik Jegyzőnél Területfoglalási szerződés és Állategészségügyi vizsgálati lappal.

Én így tudom.

2017. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

9.: Reális és tényleg a NÉBIH ki is maradt, valószínűleg állategészségügyi is kell, mert mi van, ha a környező méhészek méheit fertőzi le fertőzött kaptárak telepítésével?


Jól írja az előző. Egyébként, nincs a témához, még túl hideg?

2017. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!