Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mikor és hogyan kell csirkét...

Mikor és hogyan kell csirkét keltetni tyúkkal?

Figyelt kérdés
Vettünk 5 olyan tyúkot ami tyúkkal volt kikeltetve, de eddig még csak az egyiket láttam hogy kotlik. Kell valami segítség hozzá?
2017. febr. 21. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A tojást ha nem szeded ki alóluk, előbb utóbb megkotlik valamelyik. Aláraksz annyi tojást amennyit szeretnél, és hagyod. én úgy szoktam, hogy a 10. napon meglámpázom a tojásokat, és amelyik nem termékeny, nem látszik benne a csibe, azt kiveszem. amikor kikelnek, utána már rendesen a kotlós fogja végezni a dolgát.
2017. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én otthagytam a tojásokat a fészkében. Minden nap tojott hozzá, amikor összejött annyi, hogy épp aláfértek még, akkor megkotlott. Nem lámpáztam, nem szállítottam le reggelente, érzi ő, hogy mikor akar felkelni. A végén maradt 2 tojás, ezeket kb. 2 napig hagytam alatta, amíg még láttam, hogy igyekszik rajtuk ülni. Aztán már annyi dolga volt a csibékkel, hogy a 2 tojást otthagyta, akkor kivettem a fészekből, kíváncsiságból feltörtem, zápok voltak. Van tyúk, amelyik menet közben maga is kidobja a fészekből a záptojást. Arra vigyázz, hogy megkotlás után nem mindegyik fajtát lehet átköltöztetni, van amelyik otthagyja a tojásokat, úgyhogy jobb nem piszkálni. Nézzetek körül, nincs-e madártetűatka az ólban/tyúkokban, a kotlás legyengíti a tyúkot, az enyém elpusztult miattuk.
2017. márc. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!