Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit kellene tennem? Van jogom...

Mit kellene tennem? Van jogom ebben a kérdésben dönteni?

Figyelt kérdés

Felvetült a lehetőség, hogy a kecskémet el kell altatni. Imádom a drágát, 3 éve boldogít, a lányomnak tekintem. Nagyon beteg, a doki azt mondta emésztési probléma és lehet hogy vetélt is. Már egy hete nem áll lábra, valamelyik nap mutatott rá hajlandóságot, de azóta semmi. Hiába emelem meg, meg se próbálja. Ma enni is kevesebbet evett mint eddig. Félek, hogy a sok fekvéstől a lábaival is van baj már és ha az emésztése rendbe is jönne, lábra állni már sosem fog. A doki hétfőn jön, mindenképp megvárom, hogy ő mit mond, hogy lát e esélyt a felépülésre de...

Mi lesz akkor ha azt mondja, hogy soha nem fog felállni? Az már nem kecskéhez méltó élet és bármennyire is ragaszkodom hozzá, tudom hogy nem tarthatom itt mert akkor élete végéig tőlem függne mindenben. De dönthetek úgy, hogy elaltassák? Meg hozhatom ezt a döntést helyette? Biztos lehetek benne, hogy ez az egyetlen helyes döntés? Azzal hogy elveszem az életét jót teszek neki? Nem válok így gyilkossá (a "gyermekem" gyilkosává)?

Az hogy én mit szeretnék/érzek mellékes. csak azt szeretném, hogy újra boldog és egészséges legyen. Hogy újra normális kecske legyen...

De meghozhatok egy ilyen döntést?



2017. márc. 11. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:

En a helyedben elvinnem egy olyan allatkorhazba ahol haszonallatokkal is foglalkoznak.

Latszik, hogy szereted. Ennyit megerdemel meg.

De viszont ha azt mondja masik orvos is, hogy nincs sok eselye akkor jobb az altalas. :(

Renelem meggyogyul@

2017. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy a közelemben nincs ilyen állat korház, ahol haszonállatokkal is foglalkoznak. A doki pedig 3 féle gyógyszert is beadott neki (kettőt az emésztésre, egyet az idegek serkentésére) és azt mondta hogy hétfő-keddig fel kéne állnia...

ami a legjobban aggaszt az az, hogy hiába emelem fel annyira hogy ne kelljen a lábára ereszkedjen úgysem próbálja meg...

2017. márc. 11. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Hol laktok?

Ha megoldható, akkor ide vigyétek el!

Itt a reménytelen esetek 99%-át is rendbe teszik.

Mindegyikük nagyon jó, de én dr.Muka Péter Pált ajánlanám

Be kell jelentkezni előre.


[link]


Azért majd írd meg, hogy mi lett a kis állatoddal!

2017. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A facebook-on keresd meg a Juh és kecsketartók csoportját, ott több segítséget tudnak adni.


Az állatnak nincs emésztési problémája. Olvastam az előző kérdésedet, azt írtad kérődzik és van széklete is. Tehát a bendő nem állt le. Mellesleg ennyi idő után abba belepusztult volna. Ha minden nap jársz hozzá, akkor egy vetélést is észleltél volna. Lehet, hogy a gida elpusztult benne. Ki van tőgyelve? Keresd fel az említett csoportot, mert egy hozzá értőnek kell megnéznie.

2017. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tögye egyáltalán nincs, tegnap már csak épp hogy megevett egy marék kukoricát és szintén egy marék zöldet, a vizet sem akarta elfogadni (kb 1,5 litret ha ivott). Széklete is egyre kevesebb van.

A helyzet az hogy fogalmam sincs hogy néz ki egy vetélés. Annyit láttunk hogy kb 3 hete kevesebbet eszik és megy a hasa. A doki adott gyógyszert azt mondta helyre kellene jöjjön. Rá egy hétre már nem bírt felállni. A doki megint adott neki gyógyszert szintén azt mondva hogy ennek segítenie kéne. Múlt kedden adott gyógyszert az idegek serkentésére és azt mondta hogy hétfőig lábra kéne álljon mivel eszik. Szerdán még próbálkozott azóta hiába emelem meg semmi...

A csoportot mindenképp felkeresem

2017. márc. 12. 09:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen ha nincs a közeledben állatkórház, én a "lányomért" (esetemben a kutyám) a szomszéd országba is elvezetnék.


Nagyon remélem hogy rendbe jön a kecskéd :c

2017. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy még gyerek vagyok (15), jogosítványom nincs, hogy csak beüljek az autóba s vigyem. anyagilag meg minden szempontból szüleimtől függök és egy költözés közepén vagyunk. Idő sincs, meg apámnak messze nem annyira fontos hogy most kocsikáztassa. a helyi állatorvosra vagyok szorulva akit holnap hívok ki újra...
2017. márc. 12. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, akkor ez nem lehetőség :(


Minden jót kívánok nektek, remélem felépül.


Nagyon szép élete lehet, egész különleges kecskeélete :)

2017. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vemhes lenne?? A gidát az utolsó trimeszterben ki lehet tapintani. Vetélés rossz takarmánytól is lehet, említetted az emésztési problémát. Nekem van egy másik tippem, nos a gidanövekedés és a tejtermelés calcium kivonást eredményezhet a csontokból, ellés utáni bénulás gyakori, de ellés előtt is előfordulhat. Kecskét lehet altatni de nem nagyon halottam még, kényszervágás szokott lenni. Bocsi állat tenyésztő mérnök vagyok.
2017. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

a doki azt mondta nincs mit tenni pénteken jött volna altatni. A kicsi nem várta már meg. Ma 8 körül haza ment...

2017. márc. 14. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!