Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sikerülhet, a keltetés?

Sikerülhet, a keltetés?

Figyelt kérdés
Csirke keltetés céljából (tesztelés miatt) vettem egy termékeny tojást, és 12 órát az egyik izzó alatt, majd újabb 12 órát egy másik ugyanolyan izzó alatt van pontosan harmincnyolc fokon. A tojás egy állólámpa alatt van, amiben cserélgetem az izzókat.

2017. márc. 16. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:

mivel a kelési arány nem 100%, vagy vagy...

kezdőként alacsonyabb arány várható az átlagnál

2017. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A keltetésnél nagyon fontos a megfelelő páratartalom és a tojásforgatás.Ennek hiányában ha meg is indul,befullad a az embrió.
2017. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogy tudod a tojáshéjon belüli hőmérsékletet mérni?

Sugárzó hővel nem lehet keltetni.

Néhány fok eltérés nagyban csökkenti a kelési eredményt.

Na meg az alacsony páratartalom...


Határozottan 0 százalék esélyed van kikeltetni.


És mit csinálnál egy darab csibével?

2017. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nincs közöd hozzá
2017. márc. 17. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Muhahaha.
2017. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A tojás felső szélén, belül kell a 37-38 fokot biztosítani. (Ott van az embrió.) Ha a hőmérőnek más a felülete hőelnyelés szempontjából vagy pár cm-rel lejjebb van, az már több fokot "csalhat".

40 fokon már elhal az embrió.

2017. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Nem lehet tudni, hogy 100%-osan termékeny a tojás. A legjobb tenyésztőknél is a kelési arány 80-85% körül alakul.


2. Izzó alatt NEM lehet keltetni. Nem csak meleg kell, hanem pára és forgatás. A hőmérsékletnek és a forgatásnak is tizedre meghatározott mértéke van, fajtól függően. Például a tyúknál meg van határozva, hogy melyik napokon hány fok, és mikor mennyit kell forgatni. (Nem keltetek géppel, így ezt nem tudom pontosan.) A párát is pontos érték határozza meg, és nem lehet "pótolni", ha ráspriccelsz valami fecskendővel. Hűlni is hagyni kell naponta a tojásokat.


3. A faj neve házi tyúk. A csirke a párhetes növendék. (Ha valami tudatlan suttyó vagy, aki még ezt sem tudja, annak felesleges ilyen "tesztelést" végeznie.)

2017. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

előfordulhat h mondjuk csak 10% kelési arány lesz de az pont az első lesz 1 tojás esetén.

valoszinubb h több próba kell


Szomszéd kis szekrénybőr számítógép ventilátorbol pohár víz lámpával csinált keltető házat de neki volt sok tojása kisérletezni

2017. márc. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokan még a gyári keltetővel sem tudnak keltetni.


Én is építettem egyet kibelezett hűtőgépből.

2017. márc. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as, igen elfelejtettem, hogy lehet házilag is készíteni keltető gépet, olyan 10.000 Ft körül. De már a tescoban is lehet kapni 15-30 Ft között kézzel forgatósat.


De mint a 9-es is írta, valaki még ahhoz is béna...

2017. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!