Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kb. hány decibel hangerősségű...

Kb. hány decibel hangerősségű lehet a 3. szomszédban cserrogó gyöngytyúkok keltette zaj?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő, éjjel-nappal cserrognak. Mit lehetne velük kezdeni? Feljelentés?

2017. ápr. 7. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ne viccelj már! :D

A galambokat, énekesmadarakat nem akarod feljelenteni? Vagy legyeket, darazsakat, méheket? Ők is baromi hangosak ám!


Ha jól tudom az szabályozva van, hogy baromfiudvart milyen messze kell elhelyezni a lakóházaktól (nem biztos, nézz utána). De ha ezt betartotta a szomszéd, csak azért nem tehetsz feljelentést, mert hangosak a tyúkudvar lakói. Habár, lenne a helyi Önkormányzat dolgozóinak egy vidám napja. Szóval talán mégis próbáld meg. :D

Cserrog...

2017. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a baromfi udvaron vannak, hanem a ház előtt, meg sokszor kint az utcán. Városban! 1 hete költöztek ide. Sokszor az egész utca zeng, a kutyák meg vannak már bolondulva, vonyítanak mind, senki se alszik az 500 méteres körzeten kb.
2017. ápr. 7. 20:14
 3/10 A kérdező kommentje:
A galambok, méhek nem csinálnak ilyen zajt. Galamb is van a 2. szomszédban, de soha nem hallani őket.
2017. ápr. 7. 20:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Jaaa, hát ezt az apró infót kihagytad a leírásból.

Kint vannak az utcán, és még senki nem tett semmit? Mire vártok?

Menjetek be az Önkormányzathoz, és ott majd útba igazítanak, hogy mit is lehet ezzel kezdeni.

2017. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most költöztek csak ide, reméltük, hogy előbb utóbb csinálnak ólat, vagy hátra zárják őket külön, a kerítés hiányos, azért mennek ki az utcára. De ha nem változik ez, tuti valaki bemegy az önkormányzathoz. Tényleg borzasztó, se aludni, se tanulni nem lehet, annyira hangosak meg az utcát is tele sz*rják.
2017. ápr. 7. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:
engedd ki hozzájuk a kutyát had játszanak!
2017. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
annak egy következménye lesz még pedig a szomszédháború meg a kutyák lelövése
2017. ápr. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pptomi ***** válasza:

A szomszéd általi zajterhelés határa valami 45 Db környékén van(+/-5), akkor lehet panaszt tenni. Viszont a kutyák túlteljesítik a szomszéd tyúkjait, így a közvetlen környéket is lehet panaszolni.

Én összeszedném a pipiket, ha már kint kódorognak, aztán vágnám bele a bográcsba. Adnék belőle a kutyusoknak is:) A szomszédnak meg szívlapáttal.

2017. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Franz Müller ***** válasza:

Meg kellene próbálni a madarak gazdájával beszélni. Nem hiszem, hogy őket nem zavarja a saját állatainak a kiabálása és a tekergése. A gyöngyösök félvad madarak, ha nem zárják be őket, akkor bejárják a környéket. Nincs igazán akadály előttük, mert kiválóan repülnek. Tanyán érdemes tartani őket, mert nagyon zajosak. Rá kell beszélni a tulajdonost, hogy adja el őket, vagy zárja be olyan helyre, ahonnan a kiabálás sem hallatszik ki.

Egyébként nagyon hasznos madarak, mert még a meztelen csigát is megeszik. A környékről kiirtják az összes káros bogarat.

Nálam laktak befogadott gyöngyösök. Rengeteg gondot okoztak. Megkönnyebbülés volt, amikor sikerült végre eladni őket.

2017. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs kutyánk, így nem a miénk vonyít, de egyébként már a kutyákat is sajnálom, nem csoda, hogy ők se bírják. Nincsenek ilyesmihez szokva. Nem hiszem, hogy szomszédháború lenne, mert ők most költöztek ide és a gyöngyöseiknek köszönhetően már szerintem mindenki utálja őket... szóval kisebbségben lennének. Egyébként valami románok, szerintem nem is beszélnek rendesen magyarul. Már több háznál is este 8-9 órakor sötét van, mindenki korán lefekszik, mert hajnal 4-kor kezdődik a parti. Nem tudom mit kellene csinálni.. utánajártam, ez a környék már a város széle és itt nem tiltja semmi, hogy ilyen madarakat tartsanak, csak a városközpontban tilos. :/ Egyébként van ól a kert végében, mert a kacsákat meg a többi tyúkot oda bezárják éjjel, de a gyöngyösöket nem! Lehet házőrzésre használják őket? Mert ezek még nagyobb zajt csapnak, mint egy kutya.
2017. ápr. 14. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!