Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért kelnek rosszul a pulyka...

Miért kelnek rosszul a pulyka tojások a keltetőben?

Figyelt kérdés

A kispulyka benne van a tojásban, csak beledöglik.

50 tojásból kb. 7-10 kel csak ki. Mi miatt lehet?


Köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 19. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Pulykatojás keltetőben van a tojás vagy tyúktojás keltetőben?
2017. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Pulykatojás keltető.... :DD,amúgy leírnád kérdező hogy mi a fenét csináltál a 4 hét alatt?
2017. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A pulykatojás érzékeny a túlmelegítésre, amiben kikel a tyúktojás, abban nem feltétlenül kelnek ki a pipék is.
2017. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
19%
aggyá mán pár db tolyást éhezs vagyok aztan nem jott meg a csaladi se
2017. ápr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Egon Noiro ***** válasza:

Ugyanazok a pulyka igényei keltetéskor, mint a tyúknak?

Erre nem emlékszem sajnos. De ha a keltetési körülmények azonosak is a két fajnál, akkor is vannak különbségek. Emlékeim szerint a pulykacsibék sokkal gyengébbek, igénylik, hogy "lesegítsd" róluk a héjat. Bujtatáskor emeld meg a páratartalmat, akár 70%-ig is. Amelyik kivágott, de nem bújt ki, arról a belső hártya sértetlenül hagyásával pergesd le óvatosan körben egy csíkban a meszes héjat, permetezd le langyos vízzel és tedd vissza. Ha így sem jön elő, akkor amúgy sem maradna életben, mert gyenge.

Én éppen így jártam a gyöngyöscsibékkel, mert ott a kisebb tojás héja még keményebb is. A többség az aktív segítségemmel tud csak kikelni, nagyon magas páratartalomnál. Érdemes egy páratartalom mérőt beszerezni.

2017. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Egon Noiro ***** válasza:
100%

Ezt találtam neked:

"A pulykatojás kezelése és tárolása, előkészítése azonos a tyúktojáséval. A pulykaembrió nagyon érzékeny a túlfűtésre. Elfogadható eredményű a kelés állandó 37,5 °C-on. A bújtatóba a 25. napon kell átrakni a tojásokat. A 26. naptól 70-80 % relatív páratartalmat kell biztosítani. A bújtatóba rakást követően 60 óra elteltével megindul a kelés és a 28. napon befejeződik. A naposállatokat akkor célszerű leszedni, ha a tojások 80 %-ából kikelt a pulykapipe, és az állomány nagy része felszáradt. Lámpázni a 10., a 21. napon vagy a bújtatóba rakáskor tanácsos."


Tehát ha nem állítható a hőfok a keltetődön, akkor felejtős az a gép.

2017. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
egyszerűen szarul csinálta
2017. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Egon Noiro ***** válasza:
100%
Nem születik senki sem profinak. Valahogyan meg kell tanulni.
2017. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én japán tyúkokkal keltetem a pulykáim és általában 7-ből 5 egészségesen kikel. Egy valamiért belefullad mindig , egy pedig meg sem indul mert gondolom magtalan. Egyébként a tyúk segíti bontani a tojásokat ha eljön az ideje.:-) A pulyka meg olyan hülye. Egész életében azon gondolkodik hogyan nyírja ki magát és hagyja veszni a csibéit is ha nem figyelünk oda.
2017. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!