Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit csináljak a tyúkokkal?...

Mit csináljak a tyúkokkal? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Van 5 db tyúkom és 1 db kakasom. Szép állat az összes meg minden, de van egy kis gondom. A kakas repülni is tud, most lett vissza vágva a szárnya, egy kis incidens után. Nem soká elmesélem. De hiába van visszavágva ameddig lehet felugrik csapkod négyet-ötöt és az már van legalább 1 méter magasan. A tyúkok nyugisak. félnek még tőlünk mert viszonylag újak 1 hónapja kaptam őket. Ekkor már 1 évesek voltak. Apa ismerőse hozta mert megtudta, hogy szeretnék tartani tyúkot. Van japán is meg normális is. Képet csatolok majd (végén a link). Szóval én szeretem őket meg minden nap hamarabb kelek megetettem, itatom,ki ganézom, kapnak füvet. Majd haza jövök kapnak kis kaját megint csak és füvet. Napközben pedig a főzésből kimaradó zöldség hulladékot adja oda nekik anya. Szóval elvannak meg minden DE nem merem kiengedni őket. A kakas például 2 hete szabályosan meglépett. Kinyitottam az ajtót és ahogyan beléptem csuktam volna be magam mögött kiiszkolt. Egész délután kergettük a kakast. 7-8 szomszédot jártunk össze miatta mire meg tudtuk fogni. 2 órát ült a szomszédnak a háza tetjén, végül lelocsoltuk. :D Szóval nem merem őket kiengedni, de mivel nincs nagy helyük állat kínzásnak gondolom. Mondjuk nem mondanám olyan kicsinek a helyüket. Meg azért szívesen elnézném ahogy futkosnak az udvaron :D De az sem megoldás hogy kergetem őket a szomszédban. Hogy szoktassam ki őket? Volt aki azt mondat hogy a kakas lábár kössek egy spárgát (6-7 m) és kössem ki. 2 hétig csináljam ezt és megszokja nem megy el. Nem hangzik élet biztosításnak. Ha ezen túl vagyok szeretnék majd kotlatni is. :D

Köszi a válaszokat előre is.

kép link: [link]

HA KELL MÉG KÉP JELEZZÉTEK!



2017. ápr. 23. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ekkora helyen simán elvannak addig, amíg megszokják az új helyet, utána szép fokozatosan ki lehet engedni, miután MINDNEK levágtad a szárnyuk utolsó percén lévő evezőtollakat (én csak az utolsó percről vágom le a tollat mert akkor összecsukva ugyanolyan gyönyörű marad a tollazat).

Nekem is vannak krédlik és rendes tyúkok, hidd el idő után maguktól fogják tudni hogy hol a helyük ha kiengeded őket, este pedig oda fognak visszakéreckedni. A spárga hülyeség, mert feltekeri magát vele mindenhova, kiszolgáltatva lesz és csak azzal fog foglalkozni, hogy leszedje a lábáról, semmi értelme nem lesz a legeltetésnek. Ha valami kérdés van válaszolok, én is így tartok egyébként hobbiból baromfit és kitapasztaltam már az ilyen problémákat, én is vadásztam már szomszédtól tyúkot. :D

2017. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem körülbelül 150 tyúkom és legalább 15 kakasom van az udvaron. Pluszban liba és kacsa is van közöttük és jelenleg 4 fészekben (szalmán kasban) kotoltatok tyúkot liba-kacsa és tyúk tojással de volt olyan is hogy az erdész adott elhagyott fácánt (tojás) és vadkacsát is felneveltettem a kotlóval. Ugyanis a kotlósnak mindegy mi kel ki alóla, a lényeg hogy ő költse ki és imádni fogja a csibéit.

Az istállót régen lovaknak és teheneknek tartotta a nagyapám de mivel a tsz. enyhén szólva elvette azóta baromfi van benne. Az udvart úgy oldottam meg hogy körbekerítettem másfél méter magas drótkerítéssel hogy ne tudjanak elcsavarogni a veteményesbe. Nappal, hajnalban szépen kimennek a pipik, az ajtót is nyitva hagyom nekik estig hogy bent tojjanak, majd este szépen beülnek maguktól az ülőre aludni. Az ülő olyan mint egy széles falhoz döntött létra. Ugyanis a tyúkok nem szeretnek a földön aludni. A kakasokra oda kell figyelni mert csúnyán össze tudnak veszni, de ha véletlenül kirepül vagy elcsavarog mindig tudja hol lakik és a tyúkjaim is hazajönnek bármilyen áron. Szerintem rövid időn belül megszokják a tyúkjaid az új környezetet és birtokba veszik a terepet.

2017. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most nagyon sokat segítettél! Mennyi idő mire megszokják a helyüket? Ha felmerül valami kérdés a késsöbbiekben írhatók neked valamilyen platformon? :)
2017. ápr. 23. 23:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, neked is köszönöm ez is sokat segített! :)
2017. ápr. 23. 23:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, persze, írj nyugodtan bármi kérdésed van még!:D
2017. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! vágd jó rövidre a szárnyukat, nem kell sajnálni őket. nekem japánjaim vannak, na ők sem a nyugodtságukról híresek. úgy repülnek mint egy rendes vad madár. mondjuk engem nem zavar annyira, mennek össze vissza, majd hazajönnek. tűnt már el nem egy nem kettő, de én úgy vagyok vele hogy amelyik nem életrevaló az vesszen! nem is látni gyenge madarat az enyéim között. mind vad, tanyasi harcias japánok. fán alszanak, az isten tudja hol költenek, télen nyáron a természetben laknak.
2017. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!