Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi baja van a nyuszimnak?

Mi baja van a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Most 4 éves.Kb 1,5 éves kora óta folyton hasmenése van.Ezalatt azt értem,hogy heti 3-4x majd meg fullad a család a lakásban.És nem sokkal az után,hogy ilyen problémák merültek fel,el is vittem állatorvoshoz,ahol kapott egy injekciót,és vitaminport.A hasmenés nem múlt el azóta se.Több helyre vittem,de nem tudnak jobb megoldást.Így az évek során beletörődtem,hogy nem tudom kiengedni napokig a helyéről,még ha megváltoztatom az étrendet,akkor se.Az utóbbi napokban viszont észre vettem,hogy a jobb fülén foltokban sebes,és nincs ott szőr.Gondoltam,csak erősen viszkethet neki,és majd begyógyul.Tegnap meg láttam,hogy a jobb lábán alig van szőrzet.Ezt csak úgy látni,hogy magam felé fordítva felemelem,mert csak a belső combján van ez,kb 8 cm területen.Sokat vakarózik,és rázza a fejét.Belenéztem többször is a fülébe,de nem látni semmi elváltozást.A bal lábánál-bal fülénél semmi probléma nincs...Mitől lehet? Nem tudom van-e összefüggés ezen dolgok közt,de aggódok érte.Orvoshoz nem tudom,hogy elvigyem-e,mert semmi okosat nem tudnak mondani.Csak lehúz pénzzel,miközben a nyulak orvosi ellátása még nem elég fejlett. (Szerintem).Mit csináljak? Milyen betegség lehet ez?
2017. máj. 7. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ény nyuszimnak atka volt. Ne várj vidd dokihoz! Szerencsétlennek gennyes-véres cucc jött a füléből pár nappal azután hogy elkezte rázni a fejét. A doki adott injekciót és olajat, de soha nem jött ténylegesen helyre, túl későn vittük.
2017. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan orvoshoz vidd, aki ért a nyulakhoz. A büdös, hasmenésszerű széklet lehet lágybélsár is, amit a helytelen táplálkozás miatt nem fogyaszt el a nyuszi.

Mit adsz neki enni?

2017. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Változatosan etetem.Kap magot,szénát,répát,meg egy kis zöldet.A doki azt mondta,hogy ne adjak neki olyat (karalábélevelet),azt nem adtam neki egy hónapig.Viszont nem múlt el úgy sem.Etettem már mindenhogyan,de nem javul sehogy sem.
2017. máj. 7. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Valami nagyon nem jó az etetési arányokkal.

Szénát kapjon korlátlanul, mag helyett versele laga cuni sensitive (reggel-este egy evőkanál), zöldséget pedig egy darabig ne adj neki, a répában úgyis túl sok a cukor, ami hízlal.

Nem ártana bio lapis probiotikumot is tenni időnként a vizébe, hogy helyrejöjjön a pocakja.

2017. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A sebek miatt pedig mindenképp vidd orvoshoz!
2017. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,elviszem.
2017. máj. 7. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!