Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mézet termelni családnak,...

Mézet termelni családnak, rokonoknak, esetleg szomszédoknak megéri? Vagy nagyon veszteséges?

Figyelt kérdés
Hobbinak főleg, szóval nem bánnám, ha kicsit mínuszos lenne. Nem sok mindent tudok még, egy-két oldalt olvastam még csak el a neten róla.
2017. jún. 5. 22:12
 1/5 anonim válasza:
Szerintem elég hasznos dolog lehet. :) Nem beszélve arról, hogy biztosra tudnátok, hogy az 100%-os. Csak rendesen utána kell nézni, meg nem beszélve a védőfelszereléről.
2017. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam: pecást, lovast, motorost, sárkányrepülőst, hogy azon siránkozott volna hogy milyen veszteségei vannak. És miért? Mert hobbiból csinálja, bár lényegesen drágább időtöltések mint a méhészet.

Ha mindent felszámolsz, egészen a wc papírig, akkor minden veszteséges. Amin ma legalább 100% haszon nincs, az veszteségesnek számít. A hobbi az más téma.

Olvas, tanulj és gondold át az olvasottakat. A döntést majd ez után hozz.

2017. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem veszteséges egyáltalán. Időigényes, az biztos.

Maga a tevékenység bejelentés köteles, és azt is ki kell derítened, hogy hova engedélyezett telepíteni a kaptárat.

2017. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Függ attól, hogy mennyi mézet fogyasztotok. Nálunk egy normális állapotú (megbízható helyről vett!) család kaptárral együtt 50.000 körül van, és termeléstechnológiai szempontból nem kifizetődő egyet venni, szóval legalább kettőre lesz szükséged (igaz, kettő is lehet kevés). Ehhez jön a fedelező állvány (16.000), a pergető(120.000), letöltő tartály(3-9.000), kalap, kesztyű, füstölő, kaptárvas, etető, (30.000),és számolni kell azzal, hogy az első évben esetleg elrontod a betelelést (vagy bármit), az még egyszer 100.000. Ha feltételezzük, hogy soha többé nem pusztul el mindkét család, akkor az első éves költség műléppel, gyógyszerrel, cukorral, a kaptár amortizációjával, egyéb vackokkal együtt kb. 12.000/ család, tehát csak az első év és a beruházási költség cirka 380 ezer, és ha semmi rendkívüli nem jön közbe (és senki ne gondolja, hogy nem fog), akkor évi 20kg/családdal és 1.500 forintos átlagárral számolva (ha nem csak akácot esztek, akkor ez termelőtől reális), akkor ez 8-9 év alatt térül meg, rengeteg óra munkával és és tanulással (és nem számoltam hozzá, hogy 8 év nagy idő, addigra valószínűleg végzettséghez kötik a méhészkedést, azt további költség). Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy csak az első év költségéből 253 kiló mézet tudnál venni. Arról nem is beszélve, hogy megbízható helyről vásárolva (azaz nem bevásárló központ, főleg nem olyan cég, aminek a neve nemesfémmel kezdődik - nem akarok célozgatni) jobb minőségű mézet kapsz, mint amit otthon, legalábbis az első pár évben elő tudsz állítani.
2017. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a bő választ! Sokat segített a döntésben.
2017. júl. 10. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!