Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért van kolomp a legelő...

Lomnisz kérdése:

Miért van kolomp a legelő állatok nyakában?

Figyelt kérdés

2017. jún. 15. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok otthon a témában, de józan ész alapján, gondolom azért, hogyha eltűnik az állat rá lehessen lelni, esetleg a többi kolomp hangját hallva ő maga is visszataláljon.

Gondolom én :D

2017. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Hogy legyen köztük egy főkolompos.
2017. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Annak a tehénnek, bikának szokták a kolompot a nyakába kötni, amelyik elég öreg már, és ismeri a járást. A csorda ezért a vezér-tehén, a vezér-bika (nyakában levő kolomp hangja) után megy, sokkal könnyebb így a csordát egyben tartani. A pulinak ebben az esetben csak 1-2 félrekószáló jószágot kell vissza terelnie a csordába. A többit egyben tartja a kolomp hangja.
2017. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

A kolompot a legnyugodtabb vérmérsékletű állatnak teszik a nyakába. Nem feltétlen a legöregebb és biztos, hogy nem a bika nyakára teszik. A bika keresi a tehenek között a "hivatásár".

A kolomp monoton egyenletes hangja megnyugtató hatással van a többi legelészőre, köré csoportosulnak és így nem rohangásznak össze-vissza, együtt maradnak.

2017. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy haverom azt mondta csinál róla egy videót. Nem értem, de majd meglátjuk!
2017. jún. 15. 23:06
 6/6 A kérdező kommentje:

Íme a videó [link]

Szerintem egy picit kásás, de azért érthető.

2017. jún. 16. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!