Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Idősebb tyúkok elfognak...

Idősebb tyúkok elfognak fogadni egy fiatal csirkét?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha van kakas akkor nem lesz gond, különben felfalják...
2017. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem lehet tudni meg.

Van otthon 5 tyúkunk és ezt a csirkét egy oregtol vettem aki leakarta vágni , nem tudni fiú vagy lány.

2017. jún. 26. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

1. 5 tyúkot tartotok kakas nélkül?

2. Csoda, hogy egymást nem falták még fel

2017. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogják egyből elfogadni, csipkedni fogják, simán meg is ölhetik.

Mi amikor összeengedjük a fiatalokat meg az időseket, akkor addigra általában már sokkal többen vannak a fiatalok és amikor látjuk, hogy valamelyik fiatalt még így is nagyon kikezdik, akkor levágjuk...

2017. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor majd kiderul

Reméljük kakas

2017. jún. 26. 10:27
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Mi ez a hülyeség hogy tyúkot kakas nélkül tartani rossz mert felfalják egymást? Ekkora baromságot nem hallottam még. Gyerekkorom óta tartok tyúkokat és dísztyúkokat, volt hogy nem volt kakas és semmi probléma nem volt, a kakas nem valami biztonsági őr. :D Sőt gyakran ő piszkálja halálra a tyúkokat főleg ha ilyen kevés van neki. Nekem most kb 5 tyúkhoz és 15 krédlihez van egy krédli kakasom, semmi bajuk nincs és még a nagy tyúkot is megugorja.


Egyébként a kérdésre válaszolva: ha egyedül van tuti ki fogják kezdeni. Nálam is előforodul ha új csibék jönnek, de az enyémet toleránsak, mert a krédlikkel élnek együtt, és megszokták hogy "kisebb csibék" rohangálnak közöttük.

2017. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

#6

1. Amit írtam az nem hülyeség, legfeljebb te nem értesz velem egyet

2. A baromfiudvar nem apácazárda

3. Akik a tyúkjaik mellett nem tartanak kakast a baromfiudvaron, azok cselekedete felér az állatkínzással

4. A tyúkok akkor érzik komfortosan magukat és lesznek nyugodtabbak, tojnak gyakrabban és vastagabb héjú tojásokat, ha van kakas mellettük

5. Ezt nem a nagy Budapestről, egy panelház hetedik emeletéről írom, hanem egy kis vidéki településről, ahol hosszú évek óta tartunk baromfit (a baromfiudvar nyugis, boldogan kapirgálós, kotyogós tyúkokkal tele és legalább egy peckes kakassal, aki katonás rendet tart a tyúkok között)

2017. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. "végtelen" generáció óta tartunk tyúkokat, még szakképesítéssel rendelkező ember is van a családban, semmi baja nem lesz a tyúkoknak, ha nincs kakas. Ez inkább szokás, hogy hagyunk egyet.
2017. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Apácazárda ezen jót nevettem. :D Én is tartok velük kakast de semmiféle bajuk nincs kakas nélkül se, volt ilyen időszak is. Gondolom férfi vagy ha a szegény tyúkok nemi életéért aggódsz. Tény, hogy jót tesz nekik a kakas mert hívja és összetartja a tyúkokat ha pl ki vannak engedve, de nem ölik egymást nélküle. A tojás minősége pedig a tápláláson és a tartási körülményeken múlik, a kakas egyedüli köze a tojáshoz hogy fias lesz tőle és csibe kel ki belőle amennyiben keltetővel vagy kotlóval kikeltetik.
2017. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es


1. A tényekkel nem lehet nem egyetérteni, még te is elismerted, hogy ez a te nem megerősített gondolatmeneted.

2. A baromfiudvarnak nincsenek megadva a nemekre leosztott paraméterei, illetve kikötései

3. A tyúkok nem a mai fiatalok, hogy folyton pározniuk kelljen.

4. A tyúkok, ha nincs közöttük kakas, akkor a rangsorban a legfeljebb álló tojó veszi át a helyét. A tojáshéj minősége az állatok mészbevitelétől és egészségügyi állapotától függ, illetve a mennyisége fajtától, genetikától, takarmánytól, tartásmódtól, időjárástól is függ.

5. Ezt egy nagyközségből írom, évek óta tartok tyúkokat, a rengeteg tapasztalat mellett én utána néztem a tudományos, bizonyított hátterüknek is, és nem egy expanellakó vagyok, aki miután kiköltözött vidékre 5 éve, azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud a falusiaknál.



Kérdésre válaszolva:

Ha testileg kisebb mint a tyúkok nagy rá az esély, hogy el fogják verni, ha már elég nagy (kifejlett), akkor is fognak verekedni a rangsor miatt, de már jobban meg tudja magát majd védeni.

Nem a legszerencsésebb egyedül összecsukni a nagy csapattal...

2017. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!