Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ehet a tyúk zabpelyhet?

Ehet a tyúk zabpelyhet?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk,de nem tartunk tyúkokat. Betévedt hozzánk egy, nem tudni, honnan.A szomszédokat kérdeztük, senkinek se hiányzik....Szegény nem tudom, mit csinál itt két napja, gondolom nem elég okos-ügyes, hogy vissza is találjon oda, ahonnan jött. Adnék neki valami kaját, de nálunk semmi neki való nincs így hirtelen... A zabpehely gondolom jó lesz neki ?
2017. júl. 4. 20:09
1 2
 1/17 anonim válasza:
37%
Ne. Inkább adj neki kenyeret vagy maradékot. Pl a x napos nokedlit.
2017. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
A tyúkok sok mindent megesznek. Nálunk kapnak nekik való takarmányt, ezzel együtt esznek zöldet, kenyér- maradékot, kifejezetten szeretik a gabonából készült dolgokat. csemegének zöldségféléket csipegetnek, de megdézsmálják a macskatápot, gilisztát, csigát, férgeket is szednek maguknak.
2017. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. júl. 4. 20:18
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Zabpelyhet és kenyeret, vagy bármilyen tésztafélét magában csak akkor adj neki, ha azt akarod, hogy megdögöljön. Más emésztőrendszerük van a madaraknak, ha ilyet esznek akkor felpuffadnak és megdöglenek.

Ha feltétlenül ilyet akarsz neki adni, akkor előtte áztasd vízbe.

Amit adhatsz neki:

- Fű (bár önmagában ezzel ne próbálkozz hosszú távon).

- Darált kukorica (van amelyik nem válogatós és megeszi az egész szemet is).

- Búza (ez mehet egészben is).

- Léteznek tyúkoknak való tápok.

2017. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát remélem, nem lesz itt "hosszú távon" :) nem akarok tyúkot tartani, csak sajnálom szegényt, két napja itt dekkol. Majd valamelyik messzebb lakó szomszéd remélhetőleg elviszi a sajátjai közé.
2017. júl. 4. 20:46
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Aki azt írja, hogy nem ehet, az elmagyarázná, hogy miért nem ehet?

Vagy hogymi a különbség élettani szempontból a kukoricadara (ami általában a baromfitakarmányok összetételének több, mint fele) és a zabpehely között?

2017. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Valaki töröltetett innen egy engem fikázó hozzászólást a kédésemre. Kár érte. De azért válaszolok (tovább kérdezek) hátha visszatolja az arcát.

Lényegében azt írta, hogy a "felpuffadó" táplálék szétfeszíti a gyomrot és én egy pislogó idióta vagyok.



Melyik gyomrot fogja szétfeszíteni?


A begyet biztos nem, mert az igen tágulékony.

A mirigyes gyomrot sem, mert az csak egy csőtágulat, abból visszafelé is tud távozni a duzzadó.

Vagy a zúzógyomrot feszíti szét?

Na azt is megnézném. Egy izomzsákot nehéz szétfeszíteni.

Valamint itt sem tölt sok időt, mert a zabpelyhet igen könnyű felaprítani és mehet a tápcsatorna további szakaszába.


Jó, akkor kérdezem máshogy, mert valószínűleg nem figyeltél.

Különbséget kérdeztem.

Ha a zabpehely bedagad akkor a kukoricadara miért nem?

Kukoricadara helyére írhatnék bármi más általánosan használt gabonát, darát, ami a baromfitakarmányok része.


Ha kap vizet evéskor, akkor nyugodtan lehet zabpehellyel etetni.



Ha ki van éheztetve a tyúk, bezabál és nem kap inni, na akkor mindegy, hogy mit kapott beállhat a begyébe a takarmány, de ez szélsőséges eset.

2017. júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Mondom én: adj neki zabpelyhet. Aztán meglátod. Vagy áztass vízbe kukoricát és zabpelyhet, aztán nézd meg melyik dagad meg (spoiler: a zab).

Gondolom egyébként a büdös életbe nem láttál még csak élőben se tyúkot, de nyugodtan adj tippeket, hogy lehet megölni egyet.

2017. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Btw. nem azt írtam, hogy nem lehet adni neki, de előtte áztassa be, magában veszélyes.

Felcsaptam az internetet is, rengeteg találat volt a tyúk zabpehellyel való etetésére (egy darab), de ő is beáztatja mielőtt tyúknak adja.

Fárasztanak a hülyék, az a helyzet.

2017. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

jo, egy kérdésemre válaszoltál, a zabpehely jobban duzzad (vagyis gyorsabban).


Másik kérdés marad.

Melyik gyomrot fogja szétfeszíteni?

2017. júl. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!