Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Villanypásztor erőssége?

Villanypásztor erőssége?

Figyelt kérdés

<<Előre leszögezném, hogy elektronikai analfabéta vagyok!>>

Birkákhoz való nagy energiájú villanypásztorunk van, kérdés, hogy ezt nyugodt szívvel használhatom lovakhoz is? Nem lesz tőle bajuk?



2017. júl. 19. 21:41
 1/5 Nekedcsakvalaki ***** válasza:
Lehet attol függ szerintem,hogy ha hozzá érsz mennyire ráz meg,mert a lovas tanyán ahol én voltam ott kétszer is hozzá érten és annyira rázitt meg,hogy éppen valamit éreztem belőle.Szeeintem kb. Ha annyit érzel ha hizzá érsz akkor lovakhoz is jonak kell pennie
2017. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Jó lesz a lovakhoz is. Csak a fezsültség nagy, az áramerősség nagyon kicsi. Nem lesz semmi bajuk.
2017. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A feszültség a Volt szám ez jól megráz, az Amper pedig az áram erősség /ez agyon is csaphat/. Ez esetben az Amper pár száz milliamper mA.

A hirdetésekbe néztem a mA volt más és az elhelyezés magassága, nem jegyeztem meg fejbe.

Néz be a hirdetésekbe, szerintem onnan biztosan ki tudod szűrni az adatokból.

2017. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt ha megfogom zsibbasztó élményben van részem, elég nagyot ráz. Azt olvastam még, hogy érdemes szikraközt telepíteni hozzá, pláne hogy kisebb területen lesz alkalmazva. Ismerős mondta, hogy maximum nagy lesz a riadalom és a tisztelet a szalag iránt, de több szem többet alapon gondoltam kiírom.

Köszi mindenkinek!

2017. júl. 24. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, azért ez a milliamperes nem egészen úgy van, a jelenleg érvényes szabvány szerint kétfajta pásztor lehet, az energiahatáros ás az áramhatáros, az energiahatárosnál max 5 J, de az áram ne legyen több 20 A-nél 200 mikrosecnél nagyobb összegzett időtartamra, az áramhatárosnál meg az áram max. 15,7 A - de ez az áram csak 100 mikrosec-ig állhat fenn.

Hogy egyes állatoknál mekkora a jó pásztor erőssége, azt nem tudom, de ami nem kavarja fel az ember lelkét alaposan, az biztosan vagy rossz vagy átvezet a föld felé nem kívánt helyeken.

A figyelmet még arra irányítanám, hogy a Mezőgazdasági Biztonsági Szabályzat rendelete (16/2001. FVM) egy szabványt kötelezővé tesz, amely a villanypásztorhoz figyelmeztető táblákat tesz kötelezővé.

2017. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!