Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy lehet a kakas sarkantyújá...

Hogy lehet a kakas sarkantyúját levágni és mekkorára lehet levágni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 2. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért is akarnád megcsonkítani???
2017. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott, de lehet tompára reszelni.
2017. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Varrhatsz is rá bőrből "kesztyűt". Jól rá kell kötni, és viszonylag hamar megszokja.
2017. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy abban vér "van". Vagyis hogy élő része a testének. Ezt elég hülyén írtam le de nem tudom megfogalmazni. Bocsi :/

Nekem sohasem gyűlt meg a bajom a mostani kakasommal (csak az előzővel), mert nem harcias. Ha a tiéd az akkor próbáld megszelidíteni ha van rá lehetőséged. Mondjuk ha fogyasztás céljából tartjátok akkor fölösleges rá időt pazarolni, de mint nálunk a díszkakas felér egy kutyával játék szempontjából. Jön utánam, ha nem hajolok le hozzá akkor rázummol a lábamra és nézeget felfelé hogy mikor szánom meg és kezdem el simogatni :D Ha van időm és leülök vele a fűbe akkor képes vagyok elalvásáig símogatni. Az egyik tyúkkal még fogócskázni vagy inkább kergetőzni is szoktam

2017. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A kakasok ahogy öregednek a sarkantyújuk egyre hosszabbra nő, ami akadályozza őket a járásban. Nem levágni kell a sarkantyúját, hanem egy fogóval a sarkantyú tövénél rá kell szorítani és óvatosan el kell kezdeni csavarni, amikor érzed hogy elengedett a sarkantyú, akkor le tudod húzni róla. A régi alatt ott marad a friss sarkantyú azt nem szabad bántani, erre fog nőni a szaruréteg, ami idővel egyre hosszabb lesz. Stabilan kell fogni a kakast és a lábát is, legegyszerűbb, ha megkérünk valakit, hogy fogja meg addig az állatot. Fontos, hogy ez nem csonkítás, ahogy előttem írták és nem is fáj az állatnak, neki is könnyebb lesz a sarkantyú nélkül. Utána picit vérezni fog a friss sarkantyú, ezt le kell fújni fertőtlenítővel, de hamar el fog állni a vérzés.

Belinkelek ide egy videót, ami nagyon jól bemutatja a procedúrát, de ti is rá tudtok keresni a youtubeon, ha beírjátok, hogy "remove roosters spurs"

https://www.youtube.com/watch?v=lMNYm8gXeu0

2023. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

ez állatkínzás, letépik a körmét.

2023. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!