Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen tyúkol lenne számomra...

Milyen tyúkol lenne számomra optimális, ha csak 5-6 csirkét tartanék?

Figyelt kérdés

Ezek megfelelő méretűek erre a célra?

[link]

[link]

3 itálai és 2 japán (ha jól tudom ez kisebb). Kakas nem tudom szükséges-e. Tojás miatt tartanám őket elsősorban. Sajnos nem tudom magam elkészíteni,az lenne a kérdésem,hogy melyik az optimálisabb hely szempontjából, ha egy nagyobb ólat veszek és magam kerítem be, vagy egy kifutós tyúkketrecet veszek és akkor nem kell vele foglalkoznom? Napközbe 1-2 órát ki tudom őket engedni,terület van bőven..a kerítésünk 150 magas, ezen belül szeretnék egy tyúkolat..amit ha nem muszáj nem szeretnék én összeállítani..Köszönöm,aki érdemben hozzá tud szólni,segíteni!



2017. aug. 13. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia

Kakas nem szükséges, de én inkább elkeritenék nekik egy pár m2-t és vennék vagy csináltatnák egy kis fabodét (akár szerszámos faház) az alját meg kibélelnèm szalmával ès ott lehet nekik tojófészket is csinálni

2017. aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,hogy az elkerítést megcsinálnánk magunk,de nem tudom mivel a legegyszerűbb (gondolom kell neki tető is az állatok miatt), na és nem tudom mekkora fabódét vegyek,sokat nem tudok rá költeni,de jobban örülnék ha készen találnék,valami hasonlót mint amit beszúrtam,amit könnyű takarítani,van sokféle,de nem tudom méretben melyik ól jó nekik. 2 tojóládásakat néztem.
2017. aug. 13. 17:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Hűtőszekrény :D
2017. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jó ez , csak kell nekik kifutó. Ezt a legegyszerűbb meg csinálni. Veszel fonott drótot és keritést csinálsz belőle. Néhány oszlop és hozzá szegezed.

De ha van udvar az is jó nekik , csak tudjanak kimenni és kapirgálni.

2017. aug. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Dísznek nagyon szép mindkettő, de télen megfagynának egy ilyenbe. A fabódét is le kellene szigetelni, bár sok szalmával talán nem fagynának meg benne. Inkább keríts el nekik 100 négyzetmétert, hagy kapirgáljanak.

Tojás miatt több tyúk kellene, legalább 10-15, de kakas nem szükséges hozzá. Télen alig tojnak, úgyhogy majd eteted őket hónapokig, a tojást pedig boltban fogod venni, tavasztól őszig eladó tojásod is lesz.

2017. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 imgonnabeunfriendly válasza:
Szerintem is nevetséges mind a kettő. Dísznek tényleg jól néznek ki, de halálra fagynának bennük. Inkább készíts te egy rozoga ólat jól szigetelve, lehet nem lesz ilyen szép, sőt! De legalább nem döglenek meg.
2017. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,elfogadom a véleményeteket:) Nem is a szépsége miatt néztem őket,bár tény hogy azok. Ezek után abban tudnátok segíteni,hogy hogyan tudnám a legegyszerűbben kivitelezni,milyen anyagból- osb, tégla,akár valamilyen készen kapható ól (nem baj ha nem szép).hogy ne legyen vele sok munka,de mégse fázzanak meg benne. Az elkerítés menni fog, az ólra kérnék 4-5 négyzetméter elég,ha kiengedem őket napközben?

Ól mekkora legyen?ötleteket.Köszönöm!

2017. aug. 13. 18:35
 8/13 A kérdező kommentje:
Műanyag babaház? Egyébként azt sem tudom,hogy az elkerített résznek kell-e tető,vagy elég ha az ólnak van és oda bemennek éjszakára?
2017. aug. 13. 18:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Kiadnál majd 100 000-et egy fából készült vacakért?Eleve a fa tákolmányok a legjobb tetűhordozók.Most mennyiből tart venni 25m es 1m magas drótot lekeríteni nekik egy kis rész csinálni rá egy ólat olyat amit ki lehet pl gereblyézni (szóval nyitott aljú) 1 vastag ülőrúd + 1 láda.De ha annyira nem akarsz csinálni akkor inkább az 1x legyen mert ne várd el hogy tojni fognak kakas nélkül bezárva.Főleg nem az itáliai.
2017. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Műanyagot véletlen se. Az elkerített rész fölé nem kell tető.

Ha kint lesznek a tyúkok, és csak aludni és tojni járnak be, akkor nem kell nagy ól.

Szívem szerint rábeszélnélek egy ilyenre:


[link]


Ezek vályogból készültek, nagyon jól tartották a meleget.

Mamáméknak is hasonló volt. Nem kell beton alap, és a belsejét se szokták kibetonozni.

2017. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!