Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúktetű, és bolha megelőzés,...

Tyúktetű, és bolha megelőzés, lehetséges hatékonyan?

Figyelt kérdés

Van 6db tyúkok és 9 darab csirkém. Ma olvasgattam a tyúktetűről a neten. Gyorsan kimentem átvizsgáltam őket, de nem találtam bennük szerencsére. Illetve semmi erre utaló jel nem található. Tanyasi tyúkok tehát ellenállók a betegségekkel szemben.

De én tartok a tetvektől. Ősszel egy öltött meszes, domestosos meszelésre gondoltam, előtte pedig gázolajjal kikenni a réseket, utánna pedig bevakolni. Illetve ma szórtam ki fél vödör hamut is. Valami taktika a megelőzésre? Valami kén égrtésről hallottam még, ez hogy működik?



2017. aug. 20. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyen sok fahamu , meszelés oké de vegyszer domesztos árt , sok friss dió levél és Geránium csepp elűzi őket .
2017. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyers vagy szárított diófalevél? Illetve azt hova tegyem?
2017. aug. 20. 15:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy reshel zsákba szellősebb raktam diófa levelet,nyers diót, és felakasztottam úgy hogy ne érjék el. Majd látjuk jó-e.
2017. aug. 20. 15:17
 4/4 Saskas válasza:
Hatékony volt?
2018. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!