Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Honnan vehetek hamut a csirkéi...

Honnan vehetek hamut a csirkéimnek fürdeni?

Figyelt kérdés

Van olyan ami kifejezetten nekik való? Honnan tudnék venni? Egyébként rendes vízben megfurdethetem őket?


Köszi



2017. aug. 22. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Minek a csirkéknek hamu? Ha annyira ragaszkodsz hozzá, égess el egy csomó újságpapírt, vagy faforgácsot, aprófát, fürödjenek kedvükre, ha azt gondolok, jó nekik.


A csirkét vízbe ne fürdesd, nem szeretik.

2017. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zewgo ***** válasza:

1. Az első válaszolónak adok igazat,égess el újságot vagy mást,boltban még nem igazán láttam hamut.Ha kiteszel nekik egy kis lavórban vizet lehet belemennek,de ne fürdesd meg benne őket,majd eldöntik maguk.



2.

Drága utolsó,nálad hány hajléktalan él jelen pillanatban? :) Csak úgy kíváncsiságból... És azt honnan veszed,hogy a kérdező többre tartja az állatokat? És ha mégis miért is lenne az "siralmas"? Inkább csak kedvezni szeretne nekik,mert talán szereti őket(?),ja bocs ez nem jöhet szóba mert egyből többre tartja..gratulálok,neked is...

2017. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zewgo ***** válasza:
Azóta törlődött a válasza....
2017. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem se hamut vegyél. A tyúkok az élősködőik miatt fürdenek a homokban, hogy eltávolítsák azokat a tollaik közül és a bőrükről, nem hiszem hogy a hamu jobb volna a homoknál.


Én azt mondom hogy mindenképpen valami finom, száraz, nem durva homokot szedj valahonnan, és azt tedd oda nekik, abban fürödjenek, és lehetőleg 5-10 cm mélyen hogy el tudjanak benne "merülni" rendesen, oldalra tudjanak feküdni, és úgy tisztogassák magukat.

Akár a kertből is szedhetsz homokot, vagy bárhonnan, csak legyen száraz ahogyan azt már írtam, és tiszta, fadaraboktól, kavicsoktól mentes.

2017. aug. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hamu a lúgos kémhatása miatt gyéríti az ektoparazitákat, ezért jobb, mint a homok.


Én fával fűtök télen és direkt elrakok magamnak tiszta fahamut a tyúkoknak...


A papír nem ad túl jó hamut.

Pernyés, meg ki tudja milyen vegyszerek vannak a papírban, festékben...


Ismerőstől /aki fával fűt/ szerezz fűtési időszakban.

2017. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az összes pozitív választ. Sokat segített. Kicsit elszomorít, hogy nem volt esélyem elolvasni a második, már törölt választ, lehet nevettem volna rajta egyet, de az is lehet hogy jobb így. Sikerült beszerezni a hamut is közeli ismerőstol (ahogy azt ajanlottatok) és szép, élősködő mentesek lettek. Köszi!
2017. okt. 4. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!