Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkok alá kell-e szalma,...

Tyúkok alá kell-e szalma, legalább a tojóládába? Hogy kell, milyen gyakran takarítani a tyúkolat? Fából készültről van szó.

Figyelt kérdés

2017. szept. 4. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell persze.

Érdemes kitakarítani mondjuk hetente, kéthetente, bár attól is függ mekkora a terület.

Én 20-30 tyúknál csak akkor takarítottam ki, ha vége volt egy turnusnak, tehát mondjuk 2-3 hónapot is vártam. Néha közben felsepertem meg raktam le tiszta szalmát.

Aztán meg ment a nagytakarítás, ki is meszeltem, meg ami kell.

2017. szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Duenna ***** válasza:
Igen, kell takarítani, mert a kakiban könnyen megterem (belemegy) a madártetű, meg a többi élősködő, ami nem tesz jót a tojótyúkoknak. Ha már szaga van az alomnak, lapátold ki egy helyre, amiből aztán csinálhatsz jó komposztot a zöldséges kertbe, vagy el is adhatod, mint érett trágyát: egy réteg tyúktrágya, egy réteg homok, egy réteg trágya, egy réteg homok, és így tovább. Egy-két év érlelés után tökéletes komposzttá válik. A szalma (vagy legalább friss homok) azért kell, hogy a trágyát beszívja, és ne a trágyára üljenek le a tyúkok, ne a trágyába rakják a tojást, mert a tojásra rászáradt trágya szalmonellát tartalmazhat. Tehát egyszerű szavakkal: tartsd be a higiéniát, csak úgy, mint otthon a lakásban is szoktuk.
2017. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
A szalma mindenképpen kell alájuk. Télen némi meleget is nyújt, nem a hideg betonra ülnek le. Takarítani hetente-kéthetente érdemes, a tyúkok létszámától, illetve a férőhelytől függően. A fából készült tyúkólnak nem vagyok híve. Évente min. egyszer meszelni kell az ólat, a fa azt meg nem szereti. Meg egyébként is a fából készült ólban sok rés, repedés van, amiben az élősködők meghúzódnak.
2017. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem ezzel a tyúkol dologgal csak annyi a bajom,hogy mikor anno érdekődtem,mindneki azt mondta, boltba ne vegyek,csináltassak asztalossal..jó, csináltattam,mert erre van lehetőségem..most meg olvasok olyat is,hogy nem jó a fa..aztán van aki nem rak alá szalmát se és van aki csak tavasszal takarítja, mondjuk én azt azért tervezek belerakni,és többször tervezem takarítani,de sajnos nincs lehetőségem már módosítani a tyúkól anyagán, de ha van tippetek mit csináljak az élősködők ellen akkor azt is megköszönöm.
2017. szept. 5. 09:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem tèglaèpületben vannak kimeszelve, a tojóláda fa, vagy csak egy sima rekesz kitömve szalmával.

Alattuk sok sok szalma, amit időnként cserélek, de nagyon takarítani nem szoktam.

2017. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak fából tudod megoldani, célszerű évente legalább kétszer fertőtleníteni (ha jól emlékszem) Iosan vizes oldatával. Különös tekintettel a deszkák illesztésére, a résekre, repedésekre.
2017. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelj csak ha ennyire érdekel a dolog akkor minek itt keresel választ?Van szupi kis csoportom ha érdekel írj.Majd ott ellátnak tanáccsal.
2017. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!