Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkoknak mi az amit kell...

Tyúkoknak mi az amit kell rendszeresen adni vitamint? Zoolit és Jolivit?

Figyelt kérdés
Mi kell még nekik kiegészítő? Mész? Fahamu?

2017. szept. 6. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem az állatorvos ezt ajánlotta


Vitaminas TT


[link]

2017. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából mind a 2-t lehet.De ha adod amiket írtam (vegyes takarmány) akkor megsporolsz egy rakás vitamint meg fehérjét stb.A jolovit is csak akkor hatásos ha max 24 óráig áll előttük és hetente 1x kapják.Nem igazán kell őket agyon gyogyszerezni.Legyenek évente féreghajtózva vagy félévente biztos ami biztos, kapjanak meszet akkor ezt a zoolitot vagy mit (sose tudom hogy kell írni),a különbféle magvakat zöldet és ennyi.Semmi több.A fahamu metg az olba kell a földre meg mindenhova.Meg ajánlott az olbatelepítés előtt a kártevőktől megszabadulni a tyukokból.Szóbval már eleve sterilen berakni őket.A falat meg a padlót meg minden felületet jobb lemeszelni vastagon mert fertőtlenít egészségesebb környezet nekik és a kártevők se szeretik annyira.Erre még jön a hamu amit majd ők elegyítenek a csapkodással stb és ez a lúgos nyavaja már nem nagyon engedi őket megtelepedni.De ez csak akkor hat ha le vannak kezelve már előtte.És nem ilyen porokkal meg sray stb.Legyenek lefürdetve az a biztos vagy lehet kapni ezt az sh ivermectin-t vagy mit az egy csepp az kell adni belső és külső parazitákra vagy a levamisol abból is az erősebb.Meg néha belet az olyat permetezni neostomosan-al.Nem olcsó de jó.Meg ezt ha vízbe öntöm és lefürdetem őket akkor tetvekre is jó,mármint a tyúkból kiirtani.Na akkro még 1x leíírom ami kell és jo ésa hasznos:Zoolit,mész,jolovit,hamu,ivermectin,többféle mag,ja és almaecet mint betegségmegelőzés.Ezekkel elkerülhető a tetűinvázio.Kívánom hogy ne keljen megtapasztalnod milyen.Akkor pl taknyosodás bélférgesség,kannibalizmus,tojástörés,kopaszodás és egyéb borzalmak elkerülhetők ezekkel.Ha valaki mondaná a tojotápot akkor azt pl csak tavasszal érdemes adni egy pár napos vagy hetes kúrába hogy megjöjjön a kedvük.
2017. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kijárós, kapirgálós tyúkok, akkor nem kell semmi.
2017. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!