Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ki lehet gyógyulni a mixomatóz...

Ki lehet gyógyulni a mixomatózisból?

Figyelt kérdés
Mint aggódó kisgazda segítségeteket szeretném kérni tőletek! A nyulaim sajnos elkapták a mixomatózist, van amelyiken még csak alig látszik, de van amelyiken elég súlyosan. Leoltattuk őket, de lehet, hogy már későn. Javasolták, hogy erősítsük immunrendszerüket vitaminokkal, úgyhogy igyekszem mindent megtenni ez érdekében. Ha esetleg tudtok még javasolni valamit, nagyon hálás lennék, valamint ebből a betegségből, ha nem is teljesen, de javulhat az állapota?

2017. szept. 10. 21:31
 1/6 Platypus ***** válasza:
Láttam már mixoból kigyógyult nyulat, de az egy szeretett kedvenc volt, amire iszonyatos pénzt költöttek, és szegény élete végéig heges és gyenge maradt. Az utólagos oltás sajnos nem sokat ér.
2017. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mixomatózis sajnos halálos betegség. Mikor oltattatok, a tünetek után? Vagy mához képest mikor? Megelőzésképpen kell évente oltatni, minden évben ismételve áll fent csak a védettség.


Sajnos tapasztalatból mondom, gyermekként volt egy kis törpenyulam. Nem ismertem ezt a betegséget és hogy oltatni kell ellene, a nyuszim el is kapta. Kihívtunk egy állatorvost, belenyomott öt injekciót majd közölte hogy amúgy biztos hogy el fog pusztulni, majd tartotta a markát. Visszataszító egy állatorvos volt, azonnal lecseréltük, de sajnos a nyuszi sorsán nem változtatott.


Házinyulakat tenyésztek, én a betegséget szúnyoghálózással kerülöm el, szerencsére nem volt ilyen esetem jó 5-6 éve. Úgy tudom hogy minimális esély akkor van a túlélésre, amikor a betegséget abban az állapotában kapjuk el amikor a jószág még tünetmentes, de a fülét a nap felé fordítva látszódik már hogy elpattantak benne a hajszálerek, mintha kis véraláfutások lennének. Ebben az esetben állatorvos még tud segíteni rajta, de itt se biztos a siker.


Sajnálom a nyuszijaidat, az egyik legborzasztóbb betegség. :(

2017. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy tegnap oltattuk le őket. Kettőn még úgy tűnik ép hogy kezdtek jelentkezni a tünetek (orr és szem dagadás), a harmadikon már a kettőhöz képest csúnyább szem dagadás, füle mintha görcsök nőttek volna rá, és nemi szerv dagadás
2017. szept. 10. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elkéstetek vele sajnos. De az állatorvostól nem volt korrekt hogy nem mondta, hogy az utólagos oltás nem segít.
2017. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha exos állatorvos kezeli, akkor van egy minimális esélye a gyógyulásra, de nem sok. Utólagos oltás semmit nem ér.
2017. szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tavaly ősszel az anyémeim is elkapták a 34 darabból 7 túll

élte.Egy anya és 6 süldő. Az anya idén már többször fialt.

2017. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!