Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kell a tyúknak napfény?...

Kell a tyúknak napfény? Tarthatok kettő darabot pl. egy 200*200 150 cm magas fa ólban amiből nem tudnak kimenni a szabadba?

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Szüksége van fényre, nappali madár. Alkonyatkor már mennek aludni, csak világos nappal aktívak: esznek, tojnak, stb.

Legalább lámpát tegyél nekik.

Két tyúkot tartani mondjuk sok értelme nincs, se a hús se a tojás miatt.

2017. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg nem pusztul el, hisz te is elvagy egy 4 nm-es földalatti pincében elég sokáig. Csak jól nem érzed magad.


Fény, tér (20-30 nm-es saját fás kert vagy udvar, az már baba egy tyúkcsapatnak s 1-2 kakasnak), kapirgálás, az a jó nekik. Én ismertem tyúkokat, akik kimentek az erdőre is, igaz, elkapta őket a róka. Az már kicsit túlzott szabadság.

De bezárni őket egy ólba, napfény nélkül, az kegyetlen. Egy lépésre vagy a nagyüzemi állatkínzástól a szememben.

2017. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem fotoszintetizál, ezért nem létfontosságú, de a komfortérzetén biztos sokat javítana.
2017. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy a tojásgyári tyúkok egész életükben nem látnak napfényt, azt kell mondjam, hogy nem létszükséglet. Mindazonáltal egy felelős állattartó nem a gazdasági szempontok, hanem az állat igényei szerint szabja meg a tartási körülményeket. Innen nézve pedig merőben másképp fest a válasz. Én biztos, hogy nem tartanék így tyúkot, de én nem te vagyok. A fent említett alapterületen egyébként 4-6 tyúk is eléldegél. De gondoskodjál bőségesen D vitaminról, és zöldeleségről.
2017. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Hallottál már olyat, hogy D vitamin hiány? Ez a tyúkokra is vonatkozik, ha nem kapnak napfényt! Nekem egy tyúkom annyit tojik, hogy nem győzöm a tojást zabálni. Van egy nem tojó társa is. Azért kell két tyúk, mert egyedül szomorú. Társas lény, így elbeszélgetnek.
2017. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Csak csináld, én meg feljelentelek állatkínzásért.
2017. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
iszonyat kegyetlenseg
2017. okt. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A jó szellőzés nagyon fontos


Minden féle szabványon (EU, USA, stb.) és tapasztalatok szerint:


14h fény/nap

0.37nm/madár ketrec

0.93nm/madár kifutó, ahol kapirgálhat

25cm rúd/madár

2017. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!