Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri saját fogyasztásra...

Megéri saját fogyasztásra apró állatokat tartani, például nyúl, kacsa, tyúk, liba, stb?

Figyelt kérdés
2017. okt. 13. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
A nyúlról tudok csak nyilatkozni. Az megéri, de csak úgy hogy mamáméknál a kertben a füvet kaszáljuk, így van szénájuk, emellett kapnak még abrakot+tápot amit veszünk. Így megéri.
2017. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha a nyúlnak tudsz az árokparton elég füvet kaszálni, akkor az mindenképpen megéri. A szárnyasról nem tudok nyilatkozni, de szerintem akkor éri meg, ha van saját gabonád, amin tudod hízlalni. ha veszed, akkor sztem nem biztos, hogy olcsóbban kijössz, mint a boltival.
2017. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tyúk megéri, ha sok tojást esztek vagy esetleg el is adnátok. Kacsa v nyúlhúst nem mindenki szereti meg azért macerásabb is mint a tyúk. Libánk nem volt soha, arról nem tudok nyilatkozni én sem.
2017. okt. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hozzá tartozik, hogy földünk az van bérbe adva, meg 2 hegyünk, és jelenleg csirkéink is. A bérbe adott földekért kapunk pénzt, meg terményt, (búza, kukorica) szóval élelmezéssel nem lenne gond. Igazából csak azért kérdeztem, mert érdekel az állattartás, majd a jövőben ha saját családom lesz, szerintem tartanék a ház körül állatokat.
2017. okt. 13. 14:22
 5/11 A kérdező kommentje:
UI: Még csak 17 éves vagyok. :D
2017. okt. 13. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akar megeri anyagilag, akar nem, a sajat csaladom fogyasztasahoz tartanek szarnyasokat, mert meg ha ugyanannyiba vagy kicsit tobbe kerulne is, legalabb biztos lehetnek benne, hogy a hus, amit eszunk, az nem hormon- es antibiotikummal kezelt, gyorsan hizlalt tomegcsirke, hanem tenylegesen organikus (mert en nyilvan nem etetnem hormonokkal es antibiotikummal, mint a nagyuzemi csirketartok)

Szerintem mar csak emiatt is megeri.

[link]

2017. okt. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan válaszolni nem tudok, de azér le szeretném írni, hogy nagyon örülök, hogy így gondolkozol, pláne ennyi évesen! Szerintem is ez a jó élet.
2017. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
89%

Üdv!

Én csirkét tenyésztek, hidd el nem adok nekik hormont, meg antibiotikumot. A neten elkezd keringeni valami baromság és azt sokan elhiszik. Illetve nem. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy a brazil csirkében pl. mi van? Sajnos azt is behozzák. A magyar jogszabályok nagyon szigorúak, ezért nyugodtan eheted.

Viszont azzal egyet értek, hogy az a csirke, amit én nevelek sosem lesz olyan finom, mint ami otthon kapirgál nálad az udvaron.

2017. okt. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolso:

Szerintem "kakasport" kapnak a csirkeid...az uzemi tapba keverve. Az uzemi tap pedig...olvasd el az osszetevoit.

A kakaspor pedig = otc.

Ne haragudj, de nem hiszem el, hogy kukoricaval eteted a nagyuzemi tartasu csirkeidet, mert mar regesreg tonkrementel volna az elhullasok miatt. A nagyuzemi csirketenyeszet csak speci hormonokkal es antibiotikumokkal fenntarthato (es nyereseges) hosszutavon.

2017. okt. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező ! Minden tiszteletem, hogy így gondolkodsz.

Ha van lehetőséged,hogy elhelyezd az állatokat és kedved etetgetni őket, természetesen megéri. Amint előttem is írták, hasznosítani tudod a ház körüli füvet, zöldséget, hullott gyümölcsöt, stb. Tudod, hogy egészséges húst eszel.(és frisset ). Mellesleg jól el lehet velük szórakozni. Nekem több fajta állat is van, amik nagyon szelídek.(már néha túlságosan is ) Ha szeretettel bánsz velük és nem csak tartod, hanem gondozod, meghálálják. Van egy anyakocánk, amit kézből etetek és megérti, az "ÜL" és a "Fekszik" parancsokat. Meg a nevét is érti !De a tyúkok is nagyon barátságosak, kézből esznek, amit adok nekik! A kecskékről nem is beszélve ! Néha nehéz az "elválás" mikor le kell vágni ! Persze volt olyan tyúkunk, hogy öregségében pusztult el!(nem volt szívünk levágni, annyira szerettük.) SZÓVAL MEGÉRI !

2017. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!