Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mangalicát szeretnék tartani,...

Mangalicát szeretnék tartani, hogy éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Ha veszek minden évben 2-3 malacot, azt felhízlalom, levágom és következő évben fogyasztom (felesleget esetleg eladom) vagy ha tartok kocát, kant, és a malacok közül 2-3 darabot megtartok, a többit eladom. Tehát egyik esetben minden évben megveszem a malacot, másik esetben tartok 1 kant meg minimum egy anyát és a szaporulatot értékesítem. Nem akarok belőle pénzt keresni, vagy nyerészkedni, ha nullára kijövök, de lesz belőle saját hús, már megérte.
2017. okt. 22. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nullára sehogy se jössz ki, max ha kifogyhatatlan mennyiségű gabonád, kukoricád van. Mondjuk annyiból jó, hogy ismered a hús minőségét. Kant meg azért felesleges tartanod, hogy egyszer-egyszer pároztasd, főleg hogy azt le se lehet vágni. Macerásabb a házi elletés, én kezdetben a fiatalok vásárlását javaslom.
2017. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a nullára való kijövést úgy gondoltam hogy ha mondjuk lesz x kg hús, zsír, szalonna, kolbász akkor nem kerül többe, mint a boltba, de legalább saját.
2017. okt. 22. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:
kant fölösleges tartani mert amit megetetsz vele árban annak a felét se adod oda az állatorvosnak aki mesterségesen megtermékenyíti neked a kocát. én kocát tartanék, mert amit ellik és kell az a pár darab azt megtartod, a következő ellésből meg eladod az összes malacot. anyagilag így is lesz egy kis haszon. a mangalica malac amúgy egyszerre nem ellik többet kb 6ot.
2017. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!