Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A nyulakat lehet szabad...

A nyulakat lehet szabad tartásban tartani?

Figyelt kérdés
Most költözünk kertes házba, abszolút kezdő vagyok. Ahova megyünk, kb semmilyen melléképület nincsen, de szeretnék állatot tartani. Tyúk, nyúl, esetleg liba. A tyúknak lesz helye, annak már beszereztem az alapanyagot. A nyulakat lehet szabadon tartani hasonlóan a tyúkokhoz? Építenék nekik egy néhány négyzetméteres fedett részt, ahol éjszaka lehetnek, egyébként meg egész nap kint a füvön az udvaron. Vagy csináljak nekik valami ketrecet, esetleg vegyem meg?
2017. nov. 2. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a cikk talán segíthet. :) [link]
2017. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
A nyulaknak ketrecet szokás csinálni.
2017. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Elméletben tarthatsz így nyulat, pár dolgot figyelembe véve:


1. ha bármilyen ragadozó hozzájuk fér, el fogja vinni. Ebbe a fentről érkező légi hadmozdulatok (pl. héja) is beletartoznak. Róka simán beás a drót alatt, betonalap kell.

2. az egész állományt oltani kell rendszeresen, mert a szúnyogokat távol tartani nem fogod tőlük.

3. a nemeket szedd szét választási korban, mert össze-vissza fognak párzani. Az is lehet, hogy már ivaréretten az azonos neműek verekedni fognak, ez nem biztos, ha együtt nevelkedtek, de kizárni sem lehet, figyelni kell őket.

4. Nagyon száraz, megfelelő méretű, alaposan beszénázott, huzatmentes fedett hely kell nekik, ahova alkalomadtán be is tudod zárni őket, tehát elég nagy. Én pl. szakadó esőben, nagy sárban, hóban nem engedném ki őket.

5. Ha meg akarod enni őket, számolj vele, hogy baromi lassan fognak nőni. Lemozogják a kaját. Nem lesz gazdaságos húsnak tartani őket.

6. Tenyészteni így nem tudod őket. Az anyáknak mindenképp kell a saját helyük.


Most így hirtelen ezek jutottak elsőre eszembe.

Személyes véleményem szerint ez amolyan hobbinyulazáshoz lenne alkalmas, hogy pl. a gyerekeknek legyen 2-3 nyuszijuk, akik házi kedvencként élnek.

Ha húsnak akarod így tartani őket, az szerintem nagy macera, és nem is fogja megérni. Akkor marad a ketreces tartás.

2017. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan megkérdezted, hogy lehet-e nyulat szabadon tartani??? ?!
2017. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Igen,csak legyenek betonalapos kerítéssel körbezárva.
2017. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!