Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egyáltalán megéri disznót...

Egyáltalán megéri disznót tartani?

Figyelt kérdés

Elkezdtem agyalni rajta, hogy a disznó anyagilag, ha valaki kicsiben akar belőle csinálni egy kevés pénzt, mennyire nem éri meg. Tegyük fel őstermelőként szeretné csinálni vegyünk 600 ezer forintnyi bevételt évente, hisz addig adómentes. Ha élő súlyban adja el, az kb 500 Ft kilónként, szóval olyan 1200 kg sertés kell neki, ami mondjuk 10 db. Ergo egy évben fel kell nevelni 10 sertést és az eladni élő súlyként, lesz 600 ezer bevétele. Viszont a kiadás is baromi sok, mivel nem értek hozzá nem tudom megsaccolni pontosan, de szerintem sok haszon nem származik belőle.


Ha ezzel szemben tegyük fel tyúkokat tart, akkor a 600 ezerhez 30 forintos tojás árral kb. 20 ezer tojást kell eladnia. Ezt kb. 60-70 tyúk tudja produkálni. Az súlyban kb. egy disznót tesz ki, tehát gondolom takarmányban is olcsóbb. Egyetértetek? Itt most leginkább azt számoltam, hogy miből tud egy falusi kis mellékes pénzt keresni.


2017. nov. 4. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi tartottunk disznót. Megérte, mert van földje a családnak a tsz-ben és búzát nem kellett venni, a disznó miatt pedig disznóhúsra sem költöttünk. Eladásra szerintem nem érné meg.
2017. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Így igaz, ahogy írod. Plusz még normális ól is kell a disznóknak, védeni őket a hideg ellen. Baromi sok kiadás, valóban nem éri meg.

A tyúk, tojás már jobban hoz pénzt.

2017. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem! Pláne ha takarmányt is úgy veszel akkor tuti mínuszos.
2017. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze megint más, ha saját használatra felnevel 1-2 sertést, mert legalább tudja mit eszik. Ja és igen, úgy számoltam, hogy a hely az adott. + nem számoltam még a vele járó munkát. Nem értek nagyon az állatokhoz, de a tyúkólat kevesebbszer kell takarítani, bár napi 40-50 tojást összeszedni sem kis meló, de talán a 10 sertéssel nagyobb a munka. (plusz a tyúkot később le is vághatja az ember és lesz a családnak húsa)
2017. nov. 4. 22:47
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a városban tartanak disznót! El sem hittem amikor ideköltöztünk. Én azt hittem, hogy városban nem lehet, de úgy látszik mégis. És iszonyúan büdös. Pedig nem vagyok finnyás, gyerekkoromban nagyszüleim is tartottak és azt sosem éreztem büdösnek, itt meg majdnem elhányom magam, ha megérzem. Ezek szerint megéri nekik, ha csinálják, nem?
2017. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Vagy csak hagyományból tartják, mert idősek. Jelentsd be őket EU-s biztosnál, mert amúgy ha Téged zavar a szag, akkor nem tarthatnák, csak kisebb városokban, falvakban az emberek nem jelentgetik fel egymást, mert az élet része az állattartás.
2017. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem akarom feljelenteni őket. Nem látom semmi értelmét, ott van a rendőrség kb. 30 méterre, mégsem tesznek semmit.
2017. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
+ szerencsére nem lakunk annyira közel, csak szoktam arra sétálni. De ennyit kibírok, csak hát furcsa.
2017. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem éri meg hizlalni. Nálunk az 1600 fős faluban a hizlalás hőskorában HETI TÖBB 100 hízót adtak le. Most már disznóleadás sincs. Senki sem csinálja már, csak háznál hízik annyi, amit levágnak. Magadnak 1-2 darab megéri.

500 forint egy nagyon szép álom, inkább 3-400 között ingázik.


20 ezer tojáshoz neked sokkal több kell, mint 60-70 tyúk. Hibridekre gondolsz, ha jól sejtem. Ezek ipari körülmények között tudják azokat a szép eredményeket, például a Tetra-SL LL 410 tojást tojik a 90. élethétig, 18 hetesen kezdi el.


Nálunk mindig van legalább 30 tyúk, kint vannak az udvaron, tehát szabad tartás. Édesanyám árulja a tojást, de 2 év alatt nem jött össze 200 ezer forint.

Vevőt is nehéz rá találni.


Sok mezőgazdasági dolgot nyugatról olcsóbban behoznak, mint amennyiért itt megkapod. Köszönjük EU. Ott jobban vannak gépesítve, olcsóbb a tömegtermelés, termesztés, és több támogatást is kapnak. Ezért éri meg nekik.


Helyedben gyümölcsfákkal próbálkoznék, például sárgabarack!

2017. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt csinálni nem lehet belőle, méretgazdaságossági okokból a nagyobb termelők olyan árakat tudnak nyújtani, ami mellett te labdába sem rúgsz.


Bizonyos csillagálásnál, baromi kedvező körülmények esetén megérheti saját fogyasztásra 1-2-őt tartani, de szerintem a plusz munka miatt így is szívás. Ahol tartanak, ott is inkább hobbi meg hagyomány miatt.

2017. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!