Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » üdvözletem! Ha valami oknál...

R sz laci kérdése:

üdvözletem! Ha valami oknál fogva szükség szerü le vágni az anya kocát amelyik alatt 6 hetes malacok vannak akik már önállóan esznek és naponta egy szer járnak rá az anyjukra van e valami befojása mind ez a hús minőségre?

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, befolyásolja. Ez egyértelmű.
2017. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
van. előbb válaszd le a malacokat, utána várj egy hetet legalább amíg lemegy a tejláz és a görgés időszaka is elmúlik. utána vághatod. addig semmiképp
2017. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!de mi volt abban az esetben mikor valami érte a kocát lábtörés stb?hagyták a semmibe ?ez elég valótlan vagy nem?tegnap beszéltem egy sertés tartóval..volt olyan esete,hogy men pusztultak a malacok az anya melől és muszály volt vágni a kocát..azt mondta semmi gond nem volt a hússal
2017. dec. 3. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetlenegyszer ettem ilyen húsból. Utána egy darabig rá sem bírtam nézni... és nem azért mert sajnáltam az állatot, rossz íze volt a húsnak.
2017. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs azzal semmi gond, le kell vágni és szokásosan feldolgozni. A törésnél és a hasaalján a nem gusztusos részeket levágni belőle. A törés az nem egészségre veszélyes.

Kényszer vágásnak nevezik az ilyen eseteket.

2017. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs
2019. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!