Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van 20db vadkacsám 14tojó és...

IfjSuki József kérdése:

Van 20db vadkacsám 14tojó és 6 gácsér.40nm zárt helyen vannak fognak azok szaporodni? Most kb 9 hónaposak.

Figyelt kérdés

2017. dec. 25. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk voltak vadkacsák, de kinn voltak bekerített helyen, s volt egy kis tó is csinálva. Nagyapám hobbija voltak ezek a madarak, meg a fácánok, s ő azt mondta, hogy a vadkacsa csak a vízben párzik. Nem tudom, hogy ez igaz-e vagy csak afféle falusi babona. Mindenesetre mikor párzást láttam, az ténylegesen a tavon történt.

Szerintem figyeld őket, hogy látsz-e párzást (tavasszal, tél végén), s ha nem, legalább egy gyerekmedencét vagy poliládát próbálj nekik betenni vízzel.

2017. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kacsák tojással szaporodnak,ha a gácsérok már tapossák a tojókat és a tojók is tojnak akkor ha van kotlóazt meglehet ültetni (amikor kotlik alá rakod a tojásokat) és 3/4 (?) hét múlva kikelnek a kiskacsák.

Ha a tojást a hűtőbe raktad már akkor nem fog kikelni

2017. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahogy vége ennek a karácsonyi mizériának tervezek venni nekik egy kagyló medencét. Csak azt nem tudom, h jó e bent az épületben v kint a szabadban mert nem mindnek van vágva a szárnya és félek elrepülnek.
2017. dec. 26. 09:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg olyan hogy csak megtermékenyített tojást tojnak v szedjem el az elsőket??
2017. dec. 26. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a gácsér tapossa a tojót akkor "termékeny" a tojás.

Ki kell venni alólluk a tojást,ha van kotló akkor be lehet rakni alá és akkor már nem szabad piszkálni se a kotlót se a tojásokat.

2017. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Baromság amit az első mondott,száraz földön is tapossák egymást nem kell ahoz víz.

És a gácsér egész évben tapossa a tojót, viszont kotló csak tavasz eleje-közepe fele van.

2017. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezek nem tapossák egymást de a házi kacsa sem és a néma sem..
2017. dec. 29. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!