Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Helóó Szerintetek ilyenkor...

Helóó Szerintetek ilyenkor télen a tojásban lévő szemzet meddig "áll el" kint a hidegen károsodás nélkül?

Figyelt kérdés
Február végére össze kellene szedni egy keltetőnyi adag tojást de nem tudom milyen gyakran kellene beszedni. Hétköznaponta nehéz volna az óránkénti kijárkálás de beteg csirkéket sem szeretnék meg terméketlen tojásokat sem. Viszont abból indulok ki hogy tavasszal mikor egy kotlós félretojt voltak még talaj menti fagyok is és mégis szép csirkék keltek ki. Szóval szakmabeliek tapasztaltak hheeeelllppp!!!
2018. jan. 17. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne hagyni a mínuszokba a tojást sok időre. Lehetőleg zárt helyere kellene rakni a tojóládát sok szénával. De nem tudom, hogy fagyás után kikel-e de elég kevés folyadék van benne és hamar megfagyhat. Szerintem 0 fokos időben is max 1-2 órát állhat. Ilyenkor is tojnak a tyúkjaid? Mennyi tyúkod van? Mert lehet érdemesebb lenne később összeszedni vagy venni tojást.
2018. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

0 fok alatt nem bír ki órákat.


5 fok körül még nem károsodik.

2018. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!