Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ennyire gyomorforgatóan kevés...

Ennyire gyomorforgatóan kevés pénzből mégis hogy tudnak megélni? 600-700 forintos vegyes, vagy forgó felvásárlási árak mellett KINEK éri meg méhészkedni? Ebből még le kell vonni a rengeteg költséget is!

Figyelt kérdés
Tudnak valamit, amit más nem?

2018. jan. 27. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

- A méhészeknek.

- Igen, tudnak.

2018. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, hogy értenek hozzá.Azonkívül nem félnek a munkától, nem gazdagok akarnak lenni csak szerényen megélni.Akiket én ismerek azoknak van más munkájuk is, a méhészkedést másodállásként művelik.Nem tudom hol milyen árak vannak, én pont tegnap vettem 0,5 kg vegyes mézet 700ft.- ért.Ez itt reális, a többi mézes is ennyiért adja a piacon.A multiknál ez többe kerül, de amit a piacon megkapok azt ott veszem meg.Úgy gondolom a termelőnek nem érdeke, hogy manipulálja, mert ha kiderül akkor becsukhatja a méhészetét.
2018. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A termelő plusz munkával eladja saját maga a mézét, nem pedig felvásárlóknak adja oda - így tud megélni belőle.
2018. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De utolsó, az a baj, hogy "rendes áron" (háztól, vagy piacon) nem veszik! Bár vennék, de kevesen vannak nagyon...


Vagy?... (Ha tudtok valamit, most jöttök Ti!)

2018. jan. 27. 21:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a piacon szombatonként négy vagy öt méhész is kint van, mindegyikük megél, mindtől viszik a mézet. Mondjuk ehhez feljönnek Budapestre, van olyan, aki szombatonként 150 km-t autózik emiatt, és a párjával ketten két külön piacon árulnak.
2018. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint 150 km-t autózik ide, a piacra, aztán ennyit autózik hazafelé is.
2018. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt 3000 forint egy kiló méz. Ez már annyi, hogy ha felszorzod egy kaptár éves termésével és a kaptárok számával, akkor annyi pénzt kapsz, amiből _nagyon szerényen_ éppen meg lehet élni.

2018. jan. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szabóméhészet ***** válasza:
85%

Hát igen.sokan azt hitték milliomosok lesznek a méhészetből...32.éve méhészkedem,13évesen kezdtem.a Mesterem mindig mondta: a méz nem a tied mert a méhe csak kölcsönadja neked.

Grazban dolgozom,5nap itt 2nap otthon.60kaptár méhem van,nem vándorlok,igaz a kinnti munka miatt csak vegyes mézem van,nincs időm,energiám lepörgetni akác előtt,segitségem meg nincs.nekem a 8napos hét lenne az igazi :))) 2014 óta cukrot se kapnak a méheim,igazi mézen élnek.

Itt Grazban szállitok,6euro 1kg virágmézem.a vevőim 80%-a magyar.ingyen kiszállitom 10-15km-en belül.Vagy össze egyeztetjük hogy ha valakinek csak 1kg kell akkor bevárok 3-4-5 rendelést és túrában viszem ki.

Egy a lényeg,a magyarok szeretik a mézet,és meg is fizetik,persze kinnti 1500 nettoból...átlag vevő évi 5-20kg mézet vesz tőlem.október-március között a kb 1500kg-os termésem elfogy,felét egy kinai étterem veszi át a magyar felvásárlási ár duplájáért.a vicc hogy a kinai is kristálycukormentes igazi mézet kér :DDDD a lényeg,nekem ennyi bőven elég,néha sok is,a tisztességes hasznom megvan.

2018. jan. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!