Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A libatojás keltetése miben...

A libatojás keltetése miben más mint a tyúktojás keltetése?

Figyelt kérdés
2018. márc. 5. 19:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire bonyolult egy keltetőgép elekteomos rendszere?
2018. márc. 5. 19:32
 2/11 anonim ***** válasza:

több idő, több pára

nem bonyolult

2018. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel neten vagy bárhol akkor 500 féle különbséget fogsz találni.Bonyolítják,csavarják nehogy eligazodj és könnyen menjen a keltetés.A különbség annyi mint már írták hogy a liba 29-32 napra kel a tyúk 21 és a libának fontos a magas pára.
2018. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Más.Liba kel ki belőle.
2018. márc. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A csirkéket sokkal egyszerübb keteteni.

A libáknak kissebb hömérséklet 32.5C 28-32 nap a csiréknél 37,2C 15-21 nap.A vizi madaraknál magasabb pára kell,hogy ne száradjanak be.

Az elekrtonika höszabányzás fütés szellöztetés, könnyen elromolhat,pl. Ha beragad a relé akkor túlmelegszik,38C fok felett az összes tojás meghal.Ha leáll ha kiégnek az fütö izzok,ha leáll ventillátor,befulladnak,a vizet a párologtatáshoz utána kell tölteni. Na és a forgatás legalább naponta 1-2 szer min 90 fokot át kell forditani.Fent van a buborékos,kövérebb fele a tojásnak.

2018. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5,

honnan veszed ezeket a számokat?

32 fokos keltetési hőmérséklet, 15 napos tyúk kelésidő stb


Meg egyébként fektetve is lehet keltetni.

2018. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kokomfitty ***** válasza:

5#

A tyúk nem állítgatha hegyére mégis kikel

2018. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
László vagyok! A liba ráül és kikelti! Nincs bonyolitás nem párásít és mégis kikelnek a kicsik.Megfelelő hőfok kell és kész!
2023. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem értek hozzá.De ha tyuk alá teszed a libatojást szerintem ugyan ugy kikelti és nem kel nagyobb hőfok párásítás meg más badarság. Ha kelnek a kicsik majd észreveszed mindegy hogy hány nap. Ha kérdezel mindenki mást ir met senki nem ért hozzá. Nekem ez a véleményem!!! Csak azt nem értem hogy akkor miért ir egyálltalán!!!
2023. márc. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jólvan fejezzétek már be.

Miért veszekedtek ha verekedhetnétek is. :D

2023. márc. 17. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!