Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megvalósítható az, hogy a...

Megvalósítható az, hogy a szarvasmarha (tehén) vérét megcsapoljuk, de csak annyit, hogy abból valami ételt készítsünk?

Figyelt kérdés
Tehát az állat elpusztítása nélkül.
2018. máj. 5. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Meg, de mivel azt az állatnak vissza kell termelnie, napi rendszereséggel nem játszható el.
2018. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Folyamatosan terhelné a szervezetét, nem érné meg. a vér nem olyan tápanyagdús meg finom, hogy megérje a kockázatot (beleértve a fertőzésveszélyt stb)
2018. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Olyan mennyiséget nem lehet egyszerre levenni amit érdemes felhasználni. Gyűjtögetni meg fúj.

Hasonló módon működik az ellenszérum gyártás. Direkt megfertőznek legyengített vírussal lovat, marhát majd a szervezezlte átal termelt ellenanyagos vért leveszik.

2018. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 - Világos, hiszen az ember sem adhat minden nap vért.
2018. máj. 5. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

A maszájok (maszaik) nem foglalkoznak földműveléssel, fő táplálékuk az, hogy megcsapolják a szarvasmarháik vérét, tehéntejjel elkeverik, és a véres tejet isszák.

A vándorló (ős)magyaroktól is tudjuk, hogy ha nem volt más táplálékuk, megcsapolták a lovaik vérét, és abból ittak.


Nyilván etikai kérdéseket sokak számára felvethet, hogy a tehened vérét megcsapold, de ha nem csinálod gyakran, és nem sokat, akkor fizikailag a marhának baja nem lesz tőle.


Egy szarvasmarhának 60-80 milliliter/testtömeg-kilogramm vére van kb. Néhány deci elvesztése egy kifejlett állatot nem visel meg.


Szóval csak etikai kérdést fel vet, amit szeretnél, egészségügyileg az állatnak nem árt, ha nem gyakran, s nem sokat vesznek tőle.

2018. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt a maszáj dolgot én is olvastam valahol, csak nem tudom, hogy jól emlékeztem-e.
2018. máj. 5. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem etikai kérdés, hanem barbárság! Ha nem steril tűvel végzed a műveletet, akkor szépen meg is fertőzheted a tehenet és így saját magadat is. A vérben meg ki tudja mi van. Hacsak nincs saját laborod, ahol megvizsgálhatod a levett vért, hogy tényleg mentes-e a vírusoktól, akkor egy szép hazárdjáték az egész.
2018. máj. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hm. Erre nem is gondoltam. Ám az élet kockázat nélkül mit sem ér.
2018. máj. 12. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!