Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Most mit kezdjek ezzel a bikával?

Most mit kezdjek ezzel a bikával?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy bikát még 5 hetes de nem akar enni és inni sem próbáltam erőltetni eddig csak olyan bikám voltak amit az üszők elletek és vödörből itattam egyből. Ez pedig egy nagy legelőn volt végig az anyjával. Mit tegyek, hogy igyon és egyen? Vagy majd magától rá jön?

2018. máj. 21. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
5 hetesen a főtápláléka az anyatej. Mivel eteted tápszerrel? Ilyen korban nem lett volna szabad az anyjától elválasztani. Csak kiegészítésnek lehet takarmányt adni neki + vizet.
2018. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És persze a borjak szoptatására készített cumiból etetni, mivel az anyjával volt és a szopáshoz szokott.
2018. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lucernát és darát adtam neki meg vizet de még csak rá sem néz akkor adjak neki tehén tejet?
2018. máj. 21. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, de ne boltit hanem igazi tehén tejet.
2018. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy igazi tehén tejet adtam neki meg ivott 20 litert vödörből cumi nélkül hát ez elég kényes bika mert én már 5-6 hetesen leszoktattam a tejről az eddig bikáimat. Ennek meg oda nyomtam a szájához a zöldet el kezdett futni meg fogtam a farkát, hogy ne fusson el azt keresztül húzott mindenen. Pedig ez sem fog 6 hétnél tovább tejet inni az biztos! Mielőtt valaki félre értené az "erőltetés" szót nem bántottam azért mert nem ette meg.
2018. máj. 21. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az átszoktatás tejről kajára hosszu folyamat. Fajta és egyesfüggő hogy mikor indul be a kérődzéshez a borjú bendője. Nekem is van most egy éppen 5hetes borjúm, ő az anyja mellett van tehát szopik, és a napokban láttan hogy elkezdte kóstolgatni a szálastakarmányt. De még nem eszik rendesen. Idő kell mire beindul a kérődzès. Ha most hirtelen leválasztanâm tuti éhenpusztulna.

Mi 8hetes koráig nem választjuk le. Addigra indul be a gyomra.mindig kell elê tenni szálast aztán elkezdi eszegetni s szépen beindul a gyomra.Nálunk mondjuk van 3hónapos is ami mé szopik de már legelget is mellé szépen.

2018. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!