Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúk/liba/kacsa megölése...

Tyúk/liba/kacsa megölése aljas dolognak számít? Élelem céljából, illetve nem élelem céljából?

Figyelt kérdés
2018. jún. 12. 06:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem élelem céljából megölni haszonállatot, ha nem betegség, baleset miatt, akkor az nemcsak aljas, de állatkínzás is!
2018. jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
34%

Én krisnás vagyok.


Az erkölcs elsősorban keresztyén fogalom. A hindu vallás nem használja ezt a kifejezést. Lényegében számodra előnyös és hátrányos dolgokról beszél. Ha "bűnt" követsz el - megint csak keresztyén fogalom, csak az érthetőség kedvéért használom - az rontja a karmádat, távolabb lök Istentől, rossz neked. A gyümölcsöző tettek azonban - milyen érdekes, erre viszont a keresztyén hagyománynak nincs szava - hozzásegítenek, hogy elérd Istent, ahol, akinél a valódi otthonod van, a lelki világban. Azaz, ahogy a keresztyének mondanák, a mennyországban.


Egyetlen élőlény sem élhet túl az anyagi világban anélkül, hogy más élőlényeket elpusztítson. Még levegőt sem tudnál venni, ha minden életet kímélni akarnál, hiszen már azzal is milliónyi baktériumot pusztítasz el. Mégsem hagyod abba a lélegzetvételt, mert a saját életed előbbre való a baktériumokénál.


Ugyanakkor célszerű, ha az ölést a lehető legkevesebbre csökkented, nem pusztítasz el feleslegesen más élőlényeket. S ha már muszáj pusztítani, akkor a lehető legalacsonyabb rendű lényeket ölöd meg. Miért? Mert minél magasabb rendű egy lény, annál közelebb jutott már Istenhez, és sokkal nehezebb lesz neki újrakezdenie, ha az életét, ezáltal a tanulását megszakítod.


Tehát ha enned kell, akkor keress olyan élelmet, amivel nem ártasz más lényeknek, vagyis: legyél vegetáriánus. Igen, a növények is élnek, de sokkal alacsonyabb rendűek, mint egy tyúk, liba vagy kacsa. Ráadásul a növény nem is feltétlenül pusztul el, hiszen sokuknak csak a gyümölcsét fogyasztjuk.


És hogy ne menjen szét a tested, fogyassz mellé tejet, tejterméket, azaz legyél laktovegetáriánus, hiszen egy csomó létfontosságú fehérjét, vitamint csak állati eredetű táplálékokból szerezhetsz be. Ezért szent állatok a tehenek: mert életünk végéig táplálnak bennünket.


Most abba ne menjünk bele, hogy Indiában milyen szinten magyarázzák félre és sértik meg a vaisnava elveket. Nagyjából annyira, mint Európában a keresztyénséget.


A válasz tehát az, hogy a tyúk, liba, kacsa megölése nem "aljas dolog", mert nincs neki erkölcsi vonzata, hanem rendkívül kártékony számodra és az állat számára is. Nincs semmi okod megölni őt, mert bőven elég táplálék áll rendelkezésedre enélkül is. Abban az esetben elfogadható csak ez a cselekedet, ha önhibádon kívül olyan helyzetbe kerülsz, hogy kénytelen vagy ezt tenni, mert pl. nincs élelem. De ilyen esetben is igaz, hogy ha a helyzeted magad idézted elő azzal, hogy nem hallgattál Krsna szavára, akkor bizony megkapod vele a karmát akkor is, ha tényleg nincs más választásod.


Például ha elindulsz egy sarkkutató expedícióra puszta kíváncsiságból, azaz a szenvedély erejétől hajtva, csak hogy utóbb elbüszkélkedhess vele, hogy te ezt megcsináltad (azaz érzékkielégítés céljából), és ott rekedsz egy jégtáblán néhány csirkével, akkor ugyanolyan "bűn" megölni őket, mintha otthon tennéd. Mi a fenének mentél te a sarkvidékre, maradtál volna otthon!

2018. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
57%

#2: van okom megölni, mert egy zöldség/gyümölcs+tej kombóból semmilyen módon nem fogom azt a tápanyagot megkapni, amit egy bármilyen háziállat szervének, vagy húsának az elfogyasztásával kapok.

Másik, hogy ezeket az állatokat nem én ölöm meg, én csak elfogyasztom. Ha amiatt lennék vegetáriánus, mert nem akarok elfogyasztani egy csirkét, amit elkészítettek nekem az üzemben, az ugyanannyira értelmetlen lenne, mint azért nem használni papírt, hogy miattam számolják fel az esőerdők kiirtását.

2018. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Élelem szempontjából bármelyik állat megölése legalább olyan erkölcstelen dolog, mint legeléskor a növény leszakítása tövéről.

Nem élelmezés céljából ugyan miért öné bárki is a tyúkot/libát/kacsát?

Ha állategészségügyi célból történik, akkor az miért lenne erkölcstelen?

2018. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

A második elmélete egészen addig tetszett, amíg el nem jutottunk a vegaságig. :D Azt hittem, arra fut ki a történet, hogy élelmezés szempontjából nem bűn a dolog. Úgy még helytálló is lett volna az okfejtés.


Egyébként az ember alapvetően mindenevő, vagyis hús is szerepel az étrendjében. Lehet ettől divatból és meggyőződésből eltérni, de nem lesz kevesebb valaki attól, hogy eszik húst.


Nem élelem céljából miért kéne ölni? A tolla felhasználható párnatöltésre vagy hasonlóra, mondjuk. De ehhez nem kell külön toll miatt ölni állatot, egyszerűen hasznosítani kell a "maradékot".


Ha élvezetből öl valaki, az elítélendő, mind erkölcsileg, mint jogi (állatvédelmi) szempontból. De ez vonatkozik az utolsó rágcsálóra is, nem csak a haszonállatra.

2018. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%

Múltkor láttam egy igaz történeten alapuló filmet Temple Grandinról.


Ő egy autista nő, aki forradalmasította a marhák humánusabb tartását és feldolgozását.


Nagyon szerette a marhákat, és hívő is volt, de ő is úgy gondolta, hogy leölni őket nem bűn, hiszen azért tartják őket. Persze hozzátette, hogy emiatt illő tisztelettel bánni velük.


A Bibliában is számtalan helyen szerepel húsfogyasztás, például amikor Isten egy sereg madarat küld a sivatagban vándorlók számára.

2018. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
42%

Jaaj istenek meg vega/vegánsàg...sa mesterkombó :)))


Nem bűn megölni ha megeszed. Az a bűn ha levágod ès elpocsékolod.

Az semmikepp se bun ha neveled evekig a joszagot... takaritod a szart utana, apolod ha beteg, eteted itatod stb stb. Ezek utan jar neked ugymond hogy levaghatod.


Aki nem azert öl joszagot hogy megegye/felhasznalja na az a bűn!!!

2018. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
2018. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
40%
7-es, kutyát se érdekli ha ateista vagy, de kérlek ne szóld le más hitét, köszönöm :)
2018. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
7%

#3: "egy csomó létfontosságú fehérjét, vitamint csak állati eredetű táplálékokból szerezhetsz be"

Nem. SEMMILYEN esszenciális tápanyag nincs, amihez állati táplálék kellene. Nem vagyok vegán, de lehetnék, egészséges maradnék (B12-t szednék, hacsak ki nem deríteném, hogy én tudom termelni, de az élet manapság ilyen. de az sem az állatokhoz kötődik igazából). Tejterméket és húst most sem szoktam enni, nem kell.


Ami a kérdést illeti: nos, ez az adott ember erkölcsi felfogásán múlik. Az erkölcs nem fix, egyetemes dolog...

Sok szempontból hasznos az állati ételek elhagyása, nem egészség miatt, persze, hanem ökolábnyom, ne haljanak éhen az emberek akkor sem, ha ilyen túl sokan vagyunk...


Még én magam sem tudok válaszolni a kérdésedre a saját világomban. Ha mindegy nekünk, szerintem ne öljük meg. De ha valaki megteszi, nos, a Föld nevű bolygón ez természetes. Csak rendesen tartsa előtte, erre érzékeny vagyok. Ha rövid is az élete, az élet legyen, ne vegetálás egy állatnak se való ketrecben, friss levegő és természet nélkül (már amennyire az ember által elárasztott bolygón van természet. pár fa már megteszi nekem).


Nem élelem céljából minek ölnéd meg? Esélyes, hogy ezt már súlyosan elítélem, de lehetnek érdekes okok, amiket elfogadok. Mit tudom én, zombi apokalipszisben rád támad egy zombi kacsa. OK, ez nem reális.

2018. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!